زیباترین ایستگاه های مترو جهان

امروزه یکی از راحت ترین و امن ترین وسایل نقلیه عمومی مترو ها هستند. سالانه صد ها میلیون نفر در ۵ قاره دنیا از طریق مترو ، جابجا می شوند و اگر قرار بود این حجم از مسافر، با وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو و تاکسی و اتوبوس جابجا شوند، دنیایی کثیف تر و آلوده تر از آن چیزی که اکنون شاهد هستیم را مشاهده می کردیم. مترو نه تنها ابزار حمل و نقل عمومی بلکه کسب و کار های بسیاری به صورت مستقیم و غیر مستقیم در کنار آن شکل گرفته که از آن جمله می توان به صنعت خدمات، برق، تولید تجهیزات فنی و… اشاره کرد.
امروز و در ادامه این مطلب از تعطیلات رویایی قصد داریم تا زیباترین ایستگاه های مترو جهان را به شما عزیزان معرفی کنیم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.
ایستگاه متروی مسکو
متروی مسکو، روسیه
«افسانه ای»بهترین واژه برای توصیف ایستگاه‌های متروی مسکو است. هرکسی که به مسکو سفر می‌کند، از زیبایی ایستگاه‌های متروی این شهر شگفت‌زده می‌شود. هر ایستگاه طراحی هنری و زیبایی دارد که باید برای دیدن زیبایی هر یک از آنها ، یک روز کامل را برای هر ایستگاه اختصاص بدهید. کف ایستگاه‌های پایتخت مسکو از جنس سنگ مرمر است. مجسمه‌ رهبران مشهور شوروی سابق و نمادهای کومونیستی مثل داس و چکش در ایستگاه‌های متروی مسکو بیانگر فرهنگ این کشور پهناور است. سال 1935 متروی مسکو افتتاح شد. یکی از نکات عجیب و قابل توجهی که در این مترو وجود دارد، آن ایت که برخی می‌گویند هنگام طراحی متروی مسکو، رد قهوه لیوان استالین بر روی نقشه قرار گرفت و به صورت تصادفی راهنمای توسعه متروی پایتخت روسیه شد!
ایستگاه مترو استکهلم
متروی استکهلم، سوئد
اگر به استکهلم رفتید، بازدید از ایستگاه‌های زیر زمینی را فراموش نکنید. بیش از 90 ایستگاه از 100 ایستگاه متروی استکهلم توسط تابلوهای نقاشی زیبا و اشکال هندسی تزئین شده‌اند. حدود 110 مایل از مسیر متروی مملو از تابلوهای نقاشی‌ست و تعجبی ندارد بگوییم به طولانی‌ترین نمایشگاه آثار هنری زیرزمینی تبدیل شده است. ایستگاه فوریلدسپلن البته با ایستگاه‌های دیگر تفاوت جالبی دارد، این ایستگاه با نمادهای بازی‌های کامپیوتری قدیمی مثل پک من (Pac-Man) و ماریو (Mario) تزئین شده است. این ایستگاه مترو بدون تردید جزء زیباترین ایستگاه های مترو جهان طبقه بندی می شود.
مترو کی یف
کی‌یف، اوکراین
یکی از عمیق‌ترین ایستگاه متروی زیر زمینی جهان در شهر کی‌یف، پایتخت اوکراین قرار دارد که در دوران اتحاد جماهیر شوری پیشین در عمق یک صدمتری از سطح خیابان‌ها ساخته شده است.
علاوه بر این پیشینه تاریخی این مترو که خود دلیل کافی برای بازدید گردشگران است، تماشای برخی از ایستگاه‌ها مانند «زولوتی وروتا» یا دروازه طلا نیز به علاقمندان توصیه می‌شود؛ ایستگاهی که به شکل یک قلعه طراحی شده است.
ایستگاه متروی «زولوتی وروتا» تا کنون بارها به عنوان زیباترین ایستگاه متروی جهان انتخاب شده و ایستگاه متروی «اوسوکورکی» نیز که هشت نقاشی بزرگ توسط هنرمندان در سرتاسر آن نقاشی شده، از دیگر ایستگاههای زیرزمینی خیره کنندۀ این شهر است.
تعدادی از زیباترین ایستگاه های مترو جهان(ایستگاه هایی که تنها یک نمونه از آنها در سراسر جهان وجود دارد) را به شما عزیزان معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه این مطلب نهایت لذت را برده باشید.

تیم تعطیلات رویایی برگزار کننده تور های جذاب نوروزی با قیمت های بسیار ویژه است. اگر هنوز برای سفر های نوروزی خود تصمیم نگرفته اید و یا برای آنها برنامه ریزی نکرده اید، همین الان با ما تماس بگیرید تا بهترین برنامه های سفر را در اختیار شما قرار دهیم و بهترین تور ها را به شما عزیزان معرفی کنیم.
تلفن:02122243040
اگر به مطالعه مطالب هیجان انگیز و عجیب گردشگری علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را حتما مطالعه نمایید.(جهت مطالعه هر مطلب روی نام آن کلیک نمایید.)
بزرگترین رستوران زیر دریایی جهان در نروژ
سفر با لوکس ترین قطار های جهان
مکانهایی که بازدید از آنها جرئت میخواهد!
عجیبترین مکان های آلمان که آنها را ندیده اید!
هیجان انگیز ترین سرزمین اروپای شرقی
شهر های عجیبی که از وجود آنها خبر نداریم!
جزیره ای که تصور نمی کنید مسکونی باشد.
اتاقی که تحمل آن بیش از 45 دقیقه عذاب آور است!