چگونه ویزای درمان دریافت نماییم؟

در سالهای اخیر به دلیل ارزان‌ بودن هزینه‌های درمان و نیاز کشور به کسب درآمد دلاری توجه ویژه‌ای به گردشگری سلامت شده است و به همین جهت حتی با وجود کرونا و عدم صدور ویزای توریستی و زیارتی، ویزای درمانی ایران (Treatment Visa Type T) قابل صدور است و متقاضیان درمان در ایران می‌توانند با گرفتن این ویزا، تا سه ماه بعد به ایران سفر کنند و به مدت 10 روز در ایران اقامت داشته باشند. ویزای درمانی در شرایط فعلی به صورت فرودگاهی صادر نمی شود و حتما باید از طریق یک آژانس مسافرتی در ایران اقدام نمایید.( به صورتی که برای اخذ بارکد و تاییدیه می توانید از این طریق اقدام کنید). سپس متقاضی با حضور در سفارت ایران در کشور محل اقامت خود، باید نسبت به تایید و نهایی کردن ویزای خود اقدام نماید. مدت زمان اخذ ویزای سلامت ایران برای اکثر ملیت‌ها کمتر از 7 روز است و برای گرفتن آن نیاز به نامه پزشک و مجوز IPD می‌باشد. در ادامه این مطلب از تعطیلات رویایی به بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای درمان، مراحل اخذ، هزینه‌ها و … می پردازیم.
ویزای درمانی یا پزشکی (medical visa) چیست؟
افرادی که دارای نوعی بیماری جسمی هستند اما این مشکل (بیماری) در کشور خودشان قابل درمان نیست یا هزینه‌های درمان در کشورشان بالا است برای درمان این بیماری و برخورداری از تجهیزات پزشکی پیشرفته به کشورهای دیگر که دارای این تجهیزات هستند یا هزینه‌ی درمان در آن‌ها پایین‌تر است سفر می‌کنند. برای انجام این سفر فرد باید ویزای درمانی یا پزشکی کشور مقصد را اخذ نماید. ویزای درمانی یکی از انواع ویزاست که در زمان کوتاهی صادر می‌شود و فرد متقاضی با داشتن آن بدون هیچ دغدغه و نگرانی می‌تواند به درمان بیماری خود در کشور مقصد بپردازد.

ویزای درمانی ایران
ویزای درمانی ایران (ویزای نوع T ) از چند سال اخیر به انواع ویزای ایران اضافه شده و یکی از ویزاهایی است که بسیار سریع صادر می‌شود، اعتبار ویزای درمانی برای کشور ایران 10 روز است. یعنی فرد متقاضی می‌تواند با این ویزا به مدت 10 روز در ایران اقامت کرده و مراحل درمان بیماری‌اش را پشت سر بگذارد که البته این زمان بسته به شرایط بیماری شخص متقاضی قابل تمدید است. ویزای درمانی ایران را به 2 روش می‌توان اخذ کرد:
1) دریافت ویزای پزشکی ایران از طریق آژانس مسافرتی
2) دریافت ویزای درمانی فرودگاهی ایران
ویزای درمان
دریافت ویزای پزشکی ایران از طریق آژانس مسافرتی به چه صورت است؟
روش اول برای دریافت ویزای درمانی ایران درخواست از یک شرکت تسهیلگر یا آژانس مسافرتی برای گرفتن دعوت نامه و پیگیری مراحل دریافت ویزای درمانی ایران است. شما می‌توانید در این زمینه به تعطیلات رویایی که یکی از این شرکت‌ها است مراجعه نمایید. برای انجام این کار فرد متقاضی ابتدا باید با تعطیلات رویایی تماس گرفته، با کارشناسان تیم ما صحبت کند و از ما بخواهد که برای او دعوت نامه‌ی معتبر پزشکی بگیریم، سپس شخص هزینه‌ی دریافت دعوت نامه را پرداخت کرده و ما نیز از یک مرکز درمانی معتبر و یک پزشک متخصص دعوت نامه‌ی پزشکی گرفته و از طریق ایمیل برای متقاضی ارسال می‌نماییم. در این مرحله شخص متقاضی باید به سفارت ایران در محل اقامتش مراجعه کرده و با دعوت نامه‌ای که تعطیلات رویایی برایش گرفته و سایر مدارک لازم برای اخذ ویزای درمانی به سفارت ایران درخواست بدهد.
دریافت ویزای درمانی فرودگاهی ایران چگونه است؟
از سال‌های گذشته امکان دریافت ویزای درمانی ایران به صورت فرودگاهی فراهم شده و شهروندان کشورهای ونزوئلا، ترکیه، سوریه، سریلانکا، مالزی، بولیوی، مصر، گرجستان، آذربایجان و ارمنستان می‌توانند در فرودگاه‌هایی که اسامی آن‌ها در زیر آمده ویزای درمانی فرودگاهی دریافت کنند. فرد متقاضی از یکی از این کشورها باید قبل از سفر از یک مرکز درمانی در ایران دعوت نامه‌ای برای درمان بیماری‌اش بگیرد، سپس به ایران آمده و در یکی از فرودگاه‌های بین المللی ایران ویزای درمانی فرودگاهی دریافت کند، (البته به دلیل اینکه ممکن است با وجود صرف وقت و هزینه‌ی بسیار در نهایت تقاضای ویزای شما رد شود ما این روش را پیشنهاد نمی‌کنیم). لیست فرودگاه‌های بین المللی ایران که ویزای فرودگاهی صادر می‌کنند:
فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران
✅فرودگاه مهرآباد تهران
✅فرودگاه بین المللی کیش
✅فرودگاه بین المللی قشم
✅فرودگاه بین المللی اصفهان
✅فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد
✅فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز
✅فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز
✅فرودگاه بین المللی اهواز
✅فرودگاه بین المللی بندر عباس
✅فرودگاه بین المللی بوشهر

البته در شرایط کنونی و به دلیل شیوع ویروس کرونا ویزای درمانی فرودگاهی ایران برای اتباع هیچ یک از کشورهای جهان صادر نمی‌شود، این شرایط تا زمانی که این ویروس در سطح جهان شیوع دارد پابرجاست.

ویزای درمان و شیوه های اخذ این ویزا را به شما همراهان همیشگی معرفی کردیم و در مطالب آینده قصد داریم تا مدارک مورد، شرایط لازم، هزینه ها و… را به اطلاع شما برسانیم.
همانطور که در این مطلب گفته شد ما در تمامی مراحل اخذ ویزای درمان در کنار شما هستیم تا مسیر هموارتری را تجربه کنید.

جهت آشنایی با صفر تا صد اخذ ویزای دانشجویی کانادا اینجا کلیک کنید.

#آژانس مسافرتی تعطیلات رویایی#تعطیلات رویایی #ویزا #درمان #ویزای درمان #شرایط #سفر #کرونا #سفر در کرونا #اخذ ویزا جهت درمان #اقامت #هواپیما #فرودگاه #گردشگری #گردشگر #مسافرت #ایران #سفر برای درمان #آژانس مسافرتی #درمان کرونا #خارج #خارجی #پاسپورت #شنگن #مردم #پزشک #ویزای پزشکی #ویزای فرودگاهی #جهان #بیماری جسمی #بیماری روحی #شیوع #بیماری #ویزای درمانی #دعوت نامه #دعوت نامه معتبر پزشکی #هزینه #متقاضی #ویزای درمان فرودگاهی #تجهیزات #کشور مقصد #ویزای سریع #ویزای فوری #ویزای حتمی #اخذ ویزا