کاهش محدودیت ورود به امارات برای مسافران واکسینه‌شده

کاهش محدودیت ورود به امارات برای مسافران واکسینه‌شده
بنا بر اعلام شرکت هواپیمایی «امارات» (Emirates)، مسافران واکسینه‌شده برای ورود به «امارات»، با موانع کمتری رو‌به‌رو خواهند شد و برای آن‌ها پروتکل‌های ویژه‌ای وجود خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی امارات در این خصوص می‌گوید: «مسافران واکسینه‌شده برای ورود به امارات باید از امتیاز بیشتری برخوردار شوند. با واکسیناسیون «کرونا» در اکثر کشورها، احتمالا پروتکل‌های مختلفی برای افراد واکسینه‌شده اعمال خواهد شد.»

او اینگونه ادامه داد: «احتمالا افرادی که واکسن کرونا را دریافت کرده نسبت به افرادی که واکسن نزده‌اند، با محدودیت و موانع کمتری روبه‌رو خواهند شد.»

«امارات متحده عربی» تاکنون بیش از شش میلیون دوز واکسن فراهم کرده است و بیش از ۳.۶۱ میلیون نفر در این کشور واکسینه شده‌اند.

امارات به‌عنوان بخشی از اقدامات خود در راستای یکپارچه‌سازی تجربه سفر مسافران، اخیراً توافق‌نامه‌ای را با «اداره بهداشت دبی» امضا کرده است. بر اساس این توافق‌نامه، دبی یکی از اولین شهرهای جهان خواهد شد که برنامه تایید دیجیتالی سوابق پزشکی مربوط به ویروس کرونای مسافران و واکسیناسیون کرونا را اجرا خواهد کرد.

در این توافق‌نامه، دو نهاد سیستم‌های «آی‌تی» (IT) آزمایشگاه‌های مورد‌تأیید اداره بهداشت دبی با سیستم‌های رزرو و چک‌این در امارات همکاری می‌کنند تا با روشی مطمئن و قانونی امکان به‌اشتراک‌گذاری، ذخیره و تأیید اطلاعات سلامت مسافران را فراهم کنند.