فهرست کامل محدودیت‌های مسافرتی در اروپا؛ شرایط ورود به هر کشور چیست؟

موج جدید شیوع ویروس کرونا در اروپا باعث شده است تا اکثر کشورهای این قاره محدودیت‌هایی را برای مقابله با همه‌گیری بیماری «کووید ۱۹» وضع کنند. محدودیت های تعدادی از این کشور ها به شرح زیر است.
آخرین تغییرات در زمینه محدودیت‌ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا:
✔قرنطینه سختگیرانه در هلند تا روز ۱۴ ژانویه ادامه خواهد داشت.
✔آلمان ورود گردشگران بریتانیایی را از روز ۱۹ دسامبر ممنوع کرده است. البته شایان ذکر است که اتباع آلمانی و خانواده‌هایشان می‌توانند از بریتانیا وارد آلمان شوند.
✔اکثر مسافران بریتانیایی اجازه ورود به فرانسه را ندارند.
✔قرنطینه در اتریش به اتمام رسیده است اما همچنان محدودیت‌هایی برای ورود مسافران واکسینه‌نشده وجود دارد.
✔ایتالیا اکنون از همه مسافران از مبداء دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نتیجه تست منفی پیش از آغاز سفر درخواست می‌کند.
✔سوئیس مقررات مرتبط با تست گرفتن از همه مسافران را تغییر داده است.
✔مسافرانی که از بریتانیا به لهستان می‌روند باید ۱۴ روز قرنطینه شوند.
✔اسپانیا تنها به آن دسته از مسافران که به طور کامل واکسینه شده‌اند اجازه ورود از بریتانیا را می‌دهد.
کشورها مقرراتشان را به سرعت تغییر می‌دهند. پیش از سفر برای اطلاع از آخرین محدودیت‌ها به پایگاه رسمی دولت‌ها در اینترنت مراجعه کنید. و از آخرین اخبار مطلع شوید.

اتریش
✔مسافران برای ورود به اتریش باید یکی از این سه مدرک را ارائه کنند: گواهی واکسیناسیون، مدرکی دال بر بهبود از «کووید ۱۹» یا نتیجه منفی تست ابتلا به کرونا طی ۷۲ ساعت گذشته.
✔گردشگران برای مراجعه به رستوران‌، بار، کلوب‌ شبانه، تئاتر و تله کابین باید گواهی واکسیناسیون یا مدرک بهبود یافتن از «کووید ۱۹» داشته باشند. نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا برای ورود به این اماکن کافی نیست.
✔مسافران اگر از یکی از کشورهایی که نامش در فهرست کشورهای امن دولت اتریش قرار ندارد وارد این کشور شوند باید فرم سفر را از قبل پر کرده باشند.
✔اتریش عضو برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا است. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔رستوران‌ها در اتریش طبق دستور دولت باید از ۱۱ شب تعطیل شوند.
✔استفاده از ماسک در محیط‌های بسته و وسائل حمل و نقل عمومی کاملا اجباری است.
بلاروس
✔امکان سفر هوایی به بلاروس تحت شرایط خاص همچنان وجود دارد اما سفر زمینی برای تفریح ممنوع شده است.
✔بلاروس هم‌اکنون بیشتر کشورها را در فهرست کشورهای پرخطر از نظر شیوع کرونا قرار داده است اما برای ورود افرادی که کاملا واکسینه‌ شده‌اند محدودیتی وجود ندارد.
✔اماکن عمومی و جاذبه‌های گردشگری در بلاروس با رعایت برخی محدودیت‌ها باز هستند.
✔مسافرانی که به طور کامل در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شده‌اند دیگر نیازی به ارائه نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا ندارند. اما مسافران شش سال به بالا که واکسینه نشده‌اند باید نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا طی ۷۲ ساعت گذشته را ارائه کنند.
✔استفاده از ماسک در وسائل حمل و نقل عمومی بلاروس اجباری است.
بلژيک
✔بلژيک از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔همه افرادی که قصد سفر به بلژیک را دارند باید ۴۸ ساعت قبل از ورود فرم مکان‌یابی مسافر را پر کنند.
✔مسافران واکسینه‌شده که از خارج از اروپا وارد بلژیک می‌شوند باید نتیجه تست منفی «پی سی آر» ارائه کنند و تا زمان ارائه نتیجه تست منفی پس از ورود خود را قرنطینه کنند.
✔شرایط ارائه نتیجه تست منفی «پی سی آر» برای مسافرانی که از مناطق پرخطر از جمله بریتانیا وارد بلژیک می‌شوند متفاوت است. این افراد باید حداقل ۱۰ روز خود را قرنطینه کنند.
✔استفاده از ماسک در محیط های باز اجباری نیست اما افراد در محیط‌های بسته از جمله فروشگاه‌ها و وسائل حمل و نقل عمومی موظف به استفاده از ماسک هستند.
گردشگران برای ورود به بار، رستوران، کافه و دیگر اماکن عمومی باید گواهی سلامت ارائه کنند.
✔همه افراد بالای ۱۰ سال باید در وسائل حمل و نقل عمومی از ماسک استفاده کنند.
بوسنی و هرزگووین
✔گردشگران با ارائه گواهی واکسیناسیون یا نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا که طی ۴۸ ساعت قبل از سفر انجام شده باشد می‌توانند به بوسنی و هرزگووین سفر کنند.
فروشگاه‌ها، داروخانه‌ها، رستوران‌ها، بارها و کافه‌ها در بوسنی و هرزگووین باز هستند.
✔استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی بسته و باز از جمله وسائل حمل و نقل عمومی اجباری است.
بلغارستان
✔بلغارستان از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔بلغارستان از طبقه‌بندی کشورها با رنگ‌های مختلف برای اجرای محدودیت‌های مسافرتی استفاده می‌کند.
✔مسافران برای ورود به بلغارستان باید نتیجه تست منفی ابتلا به ویروس کرونا را که طی ۷۲ ساعت قبل از سفر انجام شده است به همراه داشته باشند.
✔محدودیتی برای سفر بین شهرهای مختلف در داخل خاک بلغارستان وجود ندارد. بخش‌های مرتبط با صنعت گردشگری یا تعطیل شده‌اند و یا با ظرفیت محدود در حال فعالیت هستند.
محدودیت های کرونا
قبرس
✔قبرس روند غربالگری مسافران از بریتانیا را تشدید کرده است. این دسته از مسافران باید پس از ورود تست کرونا بدهند و تا زمان مشخص شدن نتیجه آن قرنطینه شوند.
✔قبرس از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔قبرس از طبقه‌بندی کشورها با رنگ‌های مختلف برای اجرای محدودیت‌های مسافرتی استفاده می‌کند.
✔دسترسی به اماکن عمومی در قبرس با ارائه گواهی سلامت ممکن خواهد بود. استفاده از ماسک در اماکن عمومی اجباری است.
✔همه مسافران برای ورود به قبرس باید فرم ورود هوایی به این کشور را پر کرده باشند. مسافرانی که از کشورهای قرمز یا نارنجی وارد قبرس می‌شوند باید نتیجه تست منفی کرونا به همراه داشته باشند.
جمهوری چک
✔جمهوری چک از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
مسافران هنگام ورود به جمهوری چک باید فرم مکان‌یابی را پر کرده باشند و آن را ارائه کنند.
✔جمهوری چک کشورها را از نظر میزان شیوع کرونا در پنج دسته طبقه‌بندی می‌کند و ورود مسافران از هر دسته از این کشورها تحت شرایط متفاوتی ممکن است.
✔جمهوری چک ورود افرادی را که بیش از ۱۲ ساعت در تعدادی از شماری آفریقایی به سر برده‌اند ممنوع کرده است.

دانمارک
✔همه اتباع خارجی و افرادی که ساکن دانمارک نیستند برای ورود به این کشور باید نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا ارائه کنند حتی اگر واکسینه شده باشند.
✔دانمارک از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔دولت دانمارک همه سالن‌های سینما، تئاتر، کنسرت، پارک‌های تفریحی، موزه و گالری‌ها را همزمان با شیوع سویه اومیکرون از ویروس کرونا تعطیل کرده است.
✔فروشگاه‌ها و رستوران‌ها تعداد محدودی از افراد را می‌توانند بپذیرند. رستوران‌ها همچنین پس از ساعت ۱۱ شب اجازه فعالیت ندارند.
استونی
✔استونی از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔مسافرانی که از یکی از کشورهای اروپایی با نرخ بیشتر از ۱۵۰ مبتلا به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر طی ۱۴ روز گذشته، وارد استونی می‌شوند باید به مدت ۱۰ روز خود را قرنطینه کنند.
✔مدارک بهداشتی مسافران هنگام ورود به استونی مورد کنترل قرار می‌گیرد. مسافرها همچنین از نظر علائم ابتلا به «کووید ۱۹» کنترل خواهند شد.

فنلاند
✔فنلاند کنترل مرزی مسافران اروپایی را از روز ۲۸ دسامبر از سر گرفته است.
✔فنلاند از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.

فرانسه
✔فرانسه از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔دسترسی به اماکن عمومی در فرانسه با ارائه گواهی سلامت که به زودی به گواهی واکسیناسیون تغییر خواهد یافت ممکن است.
✔ورود مسافران از بریتانیا از روز ۱۸ دسامبر به فرانسه ممنوع شده است. مقامات فرانسه تنها به اتباع این کشور، خانواده‌هایشان، افراد دارای کارت اقامت فرانسه و افرادی که به دلیل ضروری سفر می‌کنند اجازه ورود از بریتانیا می‌دهند.
✔مسافران اروپایی واکسینه‌نشده برای ورود به فرانسه باید نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا که طی ۲۴ ساعت گذشته انجام شده است ارائه کنند.
✔ورود مسافران از منطقه جنوب آفریقا به دلیل شیوع سویه اومیکرون ممنوع شده است.
✔استفاده از ماسک در محیط‌های بسته اجباری است. شهروندان در برخی شهرها نیز ملزم به استفاده از ماسک شده‌اند.

آلمان
✔آلمان از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔دسترسی به اماکن عمومی در آلمان با ارائه گواهی سلامت ممکن است.
✔مسافران برای ورود به آلمان باید فرم مسافرتی دیجیتال برای سفر به این کشور را پر کرده باشند. آنها همچنین باید گواهی واکسیناسیون یا نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا به همراه داشته باشند.
✔آلمان از روز ۱۹ دسامبر ورود مسافران از بریتانیا را به استثنای افراد دارای کارت اقامت در آلمان، اتباع این کشور و خانواده‌هایشان ممنوع کرده است. دارندگان کارت اقامت آلمان و اتباع این کشور برای ورود باید نتیجه منفی تست «پی سی آر» که ۴۸ ساعت پیش ✔از سفر انجام شده است نشان دهند. آنها همچنین پس از ورود باید به مدت دو هفته خود را قرنطینه کنند.
✔ایالت‌های مختلف آلمان می‌توانند مقررات سخت‌گیرانه‌تری برای مسافران در نظر بگیرند.

یونان
✔یونان از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند.
✔همه مسافران پس از ورود به یونان باید در روز دوم و سپس روز چهارم پس از سفرشان تست کرونا بدهند.
✔سواحل یونان تعطیل نیست اما گردشگران موظف به رعایت فاصله اجتماعی در سواحل هستند. از سوی دیگر استفاده از ماسک در تمام محیط‌های بسته اجباری است.
✔مقررات منع رفت و آمد شبانه در برخی از جزایر یونان وضع شده است.
✔تقریبا همه مسافران هنگام ورود به خاک یونان باید نتیجه تست منفی «پی سی آر»، گواهی واکسیناسیون و یا گواهی دیجیتال اروپایی به همراه داشته باشند.
✔همه مسافران برای ورود به یونان باید فرم مکان‌یابی مسافران را پر کنند.
✔یونان ورود مسافران از برخی کشورهای منطقه جنوب آفریقا را جز در موارد ضروری ممنوع کرده است.

مجارستان
✔مجارستان از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔رعایت مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی دیگر در مجارستان اجباری نیست اما افراد در بیمارستان‌ها و نهادهای اجتماعی موظف به استفاده از ماسک هستند. استفاده از ماسک در وسائل حمل و نقل عمومی نیز اجباری شده است.
✔مقررات منع رفت و آمد شبانه در مجارستان لغو شده است و کسب و کارها فعالیت عادی خود را از سر گرفته‌اند.

ایسلند
✔ایسلند از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔مسافران خارجی یا باید در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شده باشند و یا از این بیماری بهبود یافته باشند. آنها همچنین باید هنگام ورود نتیجه تست منفی «پی سی آر» یا تست سریع که طی ۷۲ ساعت گذشته انجام شده است به همراه داشته باشند.

ایرلند
✔ایرلند از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔مسافران هنگام ورود به ایرلند باید نتیجه تست منفی کرونا به همراه داشته باشند. افرادی که واکسینه شده‌اند می‌توانند نتیجه تست منفی آنتی ژنیک (تست سریع) ابتلا به کرونا را ارائه کنند. این آزمایش باید حداکثر ۴۸ ساعت قبل از ورود توسط کادر درمان انجام شده باشد.
✔افرادی که واکسینه نشده‌‌اند تنها می‌توانند با ارائه تست منفی «پی سی آر» وارد ایرلند شوند. این آزمایش باید حداکثر ۷۲ ساعت قبل از ورود انجام شده باشد.
✔مسافران پیش از آغاز سفر باید فرم مکان‌یابی مسافران را پر کرده باشند.
✔مسافران از روز ۳۱ اکتبر به بعد دیگر مجبور نیستند خود را پس از ورود قرنطینه کنند.
کسانی که بدون مدرک تست منفی کرونا وارد ایرلند می‌شوند مجرم محسوب می‌شوند.

ایتالیا
✔ایتالیا از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔مسافرانی که از روز ۱۶ دسامبر از کشورهای اروپایی وارد ایتالیا می‌شوند باید نتیجه منفی تست سریع یا تست «پی سی آر» به همراه داشته باشند. تست آنتی‌ژنیک باید حداکثر ۲۴ ساعت قبل از ورود و تست «پی سی آر» باید حداکثر ۴۸ ساعت قبل از ورود انجام شده باشد.
✔مسافرانی که واکسینه نشده‌اند موظف هستند که پنج روز خود را قرنطینه کنند و سپس تست کرونا بدهند.
✔شرایط اضطراری در ایتالیا به دلیل شیوع ویروس کرونا تا پایان ماه مارس تمدید شده است. به این ترتیب دولت این کشور می‌تواند محدودیت‌های جدید را در سریع‌تر به اجرا بگذارد.
✔دسترسی به اماکن عمومی در ایتالیا با ارائه گواهی سلامت امکان‌پذیر است.
✔ایتالیا ورود مسافران از شماری از کشورهای منطقه جنوب آفریقا را به دلیل شیوع سویه اومیکرون از ویروس کرونا ممنوع کرده است.

لیتوانی
✔لیتوانی از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔اتباع خارجی که قصد سفر به لیتوانی دارند باید تا ۲۴ ساعت پیش از ورود به این کشور فرم دیجیتال ورود به لیتوانی را پر کنند.
✔شهروندان غیراروپایی پس از ورود به لیتوانی باید به مدت ۱۰ روز خود را قرنطینه کنند.
✔مرزهای لیتوانی باز است اما برای رفت و آمد در داخل خاک این کشور محدودیت‌های وضع شده است.
✔همه مسافرانی که وارد لیتوانی می‌شوند باید نتیجه تست منفی «پی سی آر» به همراه داشته باشند. این آزمایش باید حداکثر ۴۸ ساعت پیش از سفر انجام شده باشد. مسافران پس از ارائه تست منفی باید به قرنطینه ۱۰ روزه بروند.

لوکزامبورگ
✔لوکزامبورگ از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔حضور در اماکن عمومی لوکزامبورگ با ارائه گواهی سلامت امکانپذیر است.
✔مسافران پس از ورود به لوکزامبورگ مجبور به قرنطینه شدن نیست. با این حال مسافرانی که نتیجه تست منفی «پی سی آر» به همراه ندارند و در فرودگاه هم تست آنتی‌ژنیک انجام نمی‌دهند باید ۱۴ روز به قرنطینه بروند.

مالت
✔مالت از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔محدودیت‌ها برای مسافران پس از ورود به مالت براساس طبقه‌بندی سه‌گانه این کشور وضع خواهد شد.
✔دولت مالت هم‌اکنون هیچ کشوری را سبز طبقه‌بندی نمی‌کند و همه کشورها قرمز در نظر گرفته شده‌اند. به این ترتیب مسافران هنگام ورود به مالت باید گواهی واکسیناسیون به همراه داشته باشند.
✔از مسافران در صورت ورود بدون گواهی واکسیناسیون تست کرونا گرفته خواهد شد و به قرنطینه فرستاده خواهند شد.
✔تنها مسافرانی که گواهی واکسیناسیون به همراه دارند از قرنطینه معاف خواهند شد.
مولداوی
✔رستوران، بار و بازارچه‌ها در مولداوی فعالیت عادی خود را از سر گرفته‌اند.
✔اکثر هتل‌ها در مولداوی بدون هیچ‌گونه محدودیتی باز هستند.
✔کلوب‌های شبانه در مولداوی همچنان تعطیل هستند و برگزاری رویدادهایی مانند جشن ازدواج و جشن تولد ممنوع است.
✔پلیس مرزی مولداوی محدودیت‌های مسافرتی براساس کشور مبداء مسافران در پایگاه اینترنتی خود به روزرسانی می‌کند.
هلند
✔قرنطینه سختگیرانه در هلند تا روز ۱۴ ژانویه ادامه خواهد داشت. کسب و کارها غیرضروری از جمله رستوران‌ها، بارها و دیگر اماکن عمومی در این مدت تعطیل هستند. شهروندان تنها اجازه پذیرایی از دو مهمان را در منازل خود دارند.
✔هلند از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔همه مسافرانی که وارد هلند می‌شوند باید نتیجه منفی تست «پی سی آر» به همراه داشته باشند. این آزمایش باید حداکثر طی ۷۲ ساعت قبل از سفر انجام شده باشد.
✔مسافران برای ورود به هلند باید فرم اعلام سلامت را پر کنند.
✔همه مسافرانی که از مناطق پرخطر وارد هلند می‌شوند باید به مدت ۱۰ روز خود را قرنطینه کنند.
✔از مسافرانی که از مناطق «امن» وارد هلند می‌شوند نتیجه تست منفی خواسته نمی‌شود. آنها مجبور به قرنطینه کردن خود نیز نیستند.
✔پروازهای مستقیم از برخی کشورهای منطقه جنوب آفریقا به هلند ممنوع شده است.

نروژ
✔نروژ از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔مسافران هنگام ورود به نروژ فارغ از وضعیت واکسیناسیون خود باید نتیجه تست منفی کرونا را به همراه داشته باشند. با این حال امکان انجام تست در گذرگاه‌های مرز زمینی و فرودگاه‌ها وجود دارد.
✔استفاده از ماسک در نروژ برای افراد ۱۲ ساله یا بیشتر اجباری است.
لهستان
✔ظرفیت پذیرش مستریان در بار، رستوران و فروشگاه‌های لهستان کاهش یافته است.
✔همه مسافران از مبداء کشورهای خارج از حوزه شنگن پس از ورود به لهستان باید خود را ۱۴ روز قرنطینه کنند.
✔لهستان از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔افرادی که از کشورهای حوزه شنگن وارد لهستان می‌شوند باید گواهی واکسیناسیون کامل در دست داشته باشند. در غیر این صورت آنها به مدت ۱۰ روز قرنطینه خواهند شد.
✔مسافرانی که از طریق مرز هوایی وارد لهستان می‌شوند باید فرم مکان‌یابی مسافرتی را پر کرده باشند.
.
پرتغال
✔افزایش موارد ابتلا به کرونا در پرتغال پس از جشن‌های پایان سال میلادی باعث شد تا دسترسی به برخی اماکن عمومی در این کشور تنها با ارائه نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا امکانپذیر باشد.
✔پرتغال از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند.
✔مسافرانی که کاملا در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شده‌اند هنگام ورود به پرتغال باید نتیجه تست منفی کرونا ارائه کنند.
✔گردشگران برای دسترسی به اماکن عمومی از جمله رستوران‌ها باید گواهی واکسیناسیون ارائه کنند.
✔استفاده از ماسک در محیط باز و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اجباری است..
رومانی
✔رومانی از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔هتل‌ها و مهمان‌خانه‌ها در رومانی باز هستند اما فعالیت آنها با محدودیت‌هایی روبرو است.
✔اماکن فرهنگی از جمله موزه، جاذبه‌های گردشگری و رستوران و کافه و کلوب‌های شبانه در رومانی باز هستند.
✔استفاده از ماسک در محیط‌های بسته و جمع‌های بزرگ در محیط باز اجباری است.
.
روسیه
✔محدودیت‌های موقت مرزی برای ورود به خاک این کشور در پایان ماه مارس سال ۲۰۲۰ وضع شد. روسیه مرز خود را تاکنون بر روی مسافران از دهها کشور از جمله بریتانیا، فرانسه و فنلاند باز کرده است.
✔همه مسافران هنگام ورود به روسیه باید نتیجه تست منفی «پی سی آر» ارائه کنند. دمای بدن مسافران نیز کنترل می‌شود.
✔بارها، رستوران‌ها و جاذبه‌های گردشگری روسیه باز هستند.

اسلوونی
✔اسلوونی از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.9مسافران از کشورهایی که از نظر اسلوونی قرمز محسوب می‌شوند باید پس از ورود به این کشور به مدت ۱۰ روز خود را قرنطینه کنند.
✔محدودیت‌های مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا در شهرهای مختلف اسلوونی متفاوت از یکدیگر است.
.
اسپانیا
✔اسپانیا از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔اسپانیا اکنون نتیجه تست‌های آنتی‌ژنیک را نیز برای مسافران از مبداء کشورهای پرخطر قابل قبول می‌داند. مسافران از کشورهایی که در فهرست کشورهای پرخطر از نظر شیوع ویروس کرونا قرار ندارند می‌توانند بدون تست وارد اسپانیا شوند.
سوئد
✔سوئد از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔ورود مسافران از کشورهای غیراروپایی و خارج از منطقه شنگن دیگر ممنوع نیست. با این حال مسافران باید گواهی واکسیناسیون، مدرکی دال بر بهبود یافتن از بیماری «کووید ۱۹» و نتیجه منفی تست «پی سی آر» ارائه کنند. این آزمایش باید حداکثر ۴۸ ساعت پیش از ورود انجام شده باشد.
✔فعالیت کسب و کارها در سوئد با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت موازین بهداشتی ادامه دارد.

سوئیس
✔همه مسافران فارغ از وضعیت واکسیناسون‌شان باید هنگام ورود به سوئیس نتیجه منفی تست «پی سی آر» به همراه داشته باشند. این آزمایش باید طی ۷۲ ساعت قبل از سفر انجام شده باشد.
✔همه مسافران پس از ورود به سوئیس باید بین روز چهارم و هفتم اقامتشان در این کشور تست «پس سی آر» یا آنتی‌ژنیک بدهند.
✔مسافرانی که مبداء آنها خارج از حوزه شنگن است باید واکسینه شده باشند در غیر این صورت اجازه ورود به سوئیس نخواهند یافت. افرادی که به دلایل حرفه‌ای یا اضطراری سفر می‌کنند از این قاعده مستثنی هستند.
✔مقررات برای مسافرانی که تنها برای ترانزیت وارد سوئیس می‌شوند متفاوت است.
✔همه مسافران باید فرم ورود به سوئیس را پر کرده باشند.
✔سوئیس از جمله کشورهایی است که از برنامه گواهی دیجیتال کووید در اتحادیه اروپا استفاده می‌کند. این برنامه به مسافران امکان می‌دهد که پس از ارائه گواهی واکسیناسیون و نتیجه تست منفی ابتلا به کرونا آزادانه در سطح این اتحادیه تردد کنند.
✔سوئیس در مجموع در مقایسه با اتحادیه اروپا به مسافران از شمار بیشتری از کشورها اجازه ورود می‌دهد.
ترکیه
✔اکثر مسافران ۱۲ سال به بالا هنگام ورود به ترکیه باید گواهی واکسیناسیون یا نتیجه منفی تست «پی سی آر» یا «آنتی‌ژنیک» به همراه داشته باشند. آزمایش «پی سی آر» باید حداکثر طی ۷۲ ساعت قبل از سفر انجام شده باشد. آزمایش آنتی‌ژنیک باید حداکثر ۴۸ ساعت قبل از سفر صورت گرفته باشد.
✔همه مسافران هنگام ورود به ترکیه از نظر علائم ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از جمله دمای بدن کنترل خواهند شد. امکان انجام آزمایش «پی سی آر» به صورت تصادفی از برخی مسافران وجود دارد.
✔فعالیت خدمات دولتی و مراکز مرتبط با صنعت گردشگری ادامه دارد.
✔استفاده از ماسک در فضای باز اجباری است.
اوکراین
✔همه مسافران هنگام ورود به اوکراین باید گواهی بیمه درمانی که خدمات به بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» را پوشش می‌دهد به همراه داشته باشند.
✔محدودیت مسافرتی برای ورود به اوکراین به مبداء مسافر و اینکه کشور مبداء از نظر کی‌يف قرمز یا سبز محسوب می‌شود بستگی دارد.
✔میزان شیوع ویروس کرونا در مناطق مختلف اوکراین با رنگ‌بندی متفاوت از سوی دولت مشخص می‌شود. حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در محیط‌های بسته اجباری است.

بریتانیا
✔همه مسافران ۱۲ سال به بالا برای ورود به بریتانیا باید نتیجه منفی تست «پی سی آر» یا آنتی‌ژنیک به همراه داشته باشند. این آزمایش باید طی ۴۸ ساعت قبل از آغاز سفر انجام شده باشد.
✔همه مسافران پس از ورود به بریتانیا تا قبل از روز دوم اقامتشان باید تست کرونا بدهند و تا زمان تعیین نتیجه آن خود را قرنطینه کنند.
✔استفاده از ماسک در اماکن عمومی بریتانیا اجباری است. دسترسی به گردهمایی‌های بزرگ با ارائه گواهی سلامت امکانپذیر است.
✔مقررات مسافرتی برای مسافران واکسینه‌شده با مسافران واکسینه‌نشده متفاوت است.
✔همه مسافران باید فرم مکان‌یابی مسافرتی را برای ورود به بریتانیا پر کرده باشند.
✔هیچ کدام از کشورهای جهان هم‌اکنون در فهرست کشورهای قرمز رنگ از نظر دولت بریتانیا قرار ندارند. بریتانیا شماری از کشورهای منطقه جنوب آفریقا را پس از شیوع سویه اومیکرون در این فهرست طبقه‌بندی کرده بود.
✔استفاده از ماسک در فروشگاه‌ها و وسائل حمل و نقل عمومی اجباری است.

توجه داشته باشید که تاریخ انتشار این اخبار 2022/1/4 است. و همانطور که در ابتدا هم گفته شد به دلیل اینکه شرایط روزانه در حال تغییر هستند، قبل از سفر خود حتما از پایگاه رسمی دولت‌ها در اینترنت اخبار را دنبال نمایید.