۴ اقدام تایلند‌ی‌ها برای افزایش امنیت سفر به تایلند

۴ اقدام تایلند‌ی‌ها برای افزایش امنیت سفر به تایلند
جدیدترین اقدامات برای سفر به تایلند در سال ۲۰۲۱
۱-معرفی منطقه قرنطینه برای بازدیدکنندگان بین‌المللی از آپریل ۲۰۲۱
دولت تایلند به‌تازگی اعلام کرده است که از آنجایی که ۵ استان «پوکت»، «کرابی»، «چیانگ مای»، «چونبوری» و «سورات تانی» از مناطق محبوب گردشگری تایلند محسوب می‌شود، از آپریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) بازدیدکنندگان از این استان‌ها می‌توانند در منطقه‌ای با عنوان «منطقه قرنطینه» (area quarantine) که شامل «کوه سامویی» و «کوه فانگان» است، قرنطینه شوند.

گردشگران خارجی که «منطقه قرنطینه» را انتخاب می کنند باید ۳ روز اول اقامت خود را در اتاق‌های هتل بمانند. پس از ۳ روز آن‌ها تحت آزمایش «کووید-۱۹» قرار می‌گیرند و در صورت منفی‌ شدن آزمایش می‌توانند باقی‌مانده‌ی زمان قرنطینه خود را از اتاقشان خارج شوند و آزادانه در اطراف گشت‌و‌گذار کنند.

پس از پایان دوره ۱۴روزه، یک بار دیگر از آن‌ها آزمایش گرفته می‌شود، در صورت منفی شدن آزمایش، گردشگران اجازه دارند از منطقه قرنطینه خارج شوند.

از آنجایی که این ۵ استان، محبوب‌ترین مناطق گردشگری تایلند محسوب می‌شوند، در اولویت واکسیناسیون کرونا نیز قرار دارند.

۲-برقراری مسیر ویژه در فرودگاه بانکوک برای ترانسفر مسافران بین‌المللی
دولت تایلند برای جلوگیری از شیوع ویروس «کووید-۱۹»، در فرودگاه «سووارنابومی» مسیری را با عنوان «سیلد روت» (sealed route) ایجاد کرده است که از طریق آن، انتقال مسافران بین‌‌المللی بدون تماس با مسافران دیگر انجام می‌شود.

همچنین مسافران در فرودگاه باید مدارک موردنیاز از جمله گواهی سلامت، بیمه مسافرتی با پوشش بیماری کووید-۱۹ و نتیجه منفی تست کرونا که حداکثر ۷۲ ساعت پیش از پرواز انجام شده باشد را به‌همراه داشته باشند.

۳-الزام دانلود و نصب اپلیکیشن تایلندپلاس برای سفر به تایلند
بر اساس اعلام مرکز «مدیریت شرایط کووید-۱۹ تایلند» (CCSA)، گردشگران خارجی که قصد سفر به تایلند در دوران کرونا را دارند، باید قبل از ورود به این کشور اپلیکیشن ردیابی «تایلندپلاس» (ThailandPlus) را در تلفن همراه خود دانلود و نصب کرده و در طول اقامت خود از آن استفاده کنند.

برنامه تایلندپلاس این قابلیت را دارد که در صورت ورود مسافران به مناطق پرخطر، به آن‌ها اطلاع دهد. مسافران در طول سفر به تایلند، باید این برنامه را فعال نگه دشته و با اسکن کدهای «کیوآر» (QR) به مکان‌های مختلف وارد شوند. این برنامه با «جی‌پی‌اس» (GPS) تلفن همراه کار می‌کند.

۴-احتمال برقراری طرح گذرنامه واکسن برای گردشگران بین‌المللی
وزیر گردشگری تایلند به‌تازگی از وزارت بهداشت عمومی این کشور خواسته است که طرح گذرنامه واکسن را برای سفر به تایلند تصویب کنند، اما دولت تایلند فعلا منتظر بیانیه‌ی سازمان جهانی بهداشت درباره این موضوع است. بر اساس این طرح، گردشگران خارجی که واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، می‌توانند بدون گذراندن قرنطینه اجباری به این کشور سفر کنند.

از سویی دیگر بخش گردشگری تایلند اخیرا با حمایت ۱۵ شرکت بین‌المللی کمپینی را با عنوان «اُپن تایلند سیفلی» (OpenThailandSafely) برگزار کرده‌ است که در آن از دولت تایلند می‌خواهند تا ۱ جولای ۲۰۲۱ (۱۰ تیر ۱۴۰۰) مرزهای این کشور را بدون الزام قرنطینه اجباری به‌روی گردشگران واکسینه‌شده باز کنند.

تایلند از جمله کشورهایی است که با شرط ارائه نتیجه منفی تست «کووید-۱۹» که در حداکثر ۷۲ ساعت پیش از سفر انجام شده باشد و همچنین قرنطینه ۱۴روزه، درهای خود را به‌روی گردشگران از جمله ایرانیان، گشوده است.

مقامات تایلند معتقدند که قرنطینه ۱۴ روزه، بزرگ‌ترین مانع بر سر راه بازگشت دوباره مسافران به این کشور است، به همین دلیل دولت تایلند در تلاش است که روند ورود مسافران به این کشور را در دوران کرونا هرچه سریع‌تر تسهیل کند.