عدم الزام بازدیدکنندگان اکسپو ۲۰۲۰ دبی به واکسیناسیون کرونا

عدم الزام بازدیدکنندگان اکسپو ۲۰۲۰ دبی به واکسیناسیون کرونا
بنا بر اعلام وزیر امارات متحده‌ی عربی، برگزاری نمایشگاه «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» (Dubai Expo 2020)، کماکان به‌قوت خود باقی‌ است و هیچ الزامی مبنی بر واکسیناسیون بازدیدکنندگان جهت شرکت در این نمایشگاه وجود نخواهد داشت.

دبی به‌تازگی از آمادگی کامل خود جهت برگزاری نمایشگاه «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» و استقبال از میلیون‌ها بازدیدکننده از سراسر جهان خبر داده و اعلام کرده است که تاکنون هیچ قانونی منبی بر ممنوعیت ورود افراد از مناطق پرخطر شیوع ویروس «کرونا» یا الزام انجام واکسیناسیون بازدیدکنندگان جهت شرکت در این نمایشگاه اعمال نشده است.

به‌گفته‌ی وزیر امارات متحده‌ی عربی در رابطه با شرایط ورود بازدیدکنندگان به اکسپو ۲۰۲۰، تاکنون هیچ تصمیمی در رابطه با الزام انجام واکسیناسیون برای بازدیدکنندگان شرکت‌ در «اکسپو ۲۰۲۰» اتخاذ نشده است؛ اما امارات متحده‌ی عربی همه‌ی بازدیدکنندگان را به انجام واکسیناسیون پیش از شرکت در نمایشگاه تشویق می‌کند.

علاوه بر این، با وجود اجرای اقدامات ایمنی همانند انجام سریع آزمایش کرونا و الزام انجام تست «پی‌ سی آر» (PCR)؛ اما همچنان پوشیدن ماسک و رعایت فاصله‌ی اجتماعی در نمایشگاه را برای همه‌ی بازدیدکنندگان اجباری است.

امارات متحده‌ی عربی با اشاره به رویکرد تحقق ارتباط جهانی در برگزاری «اکسپو ۲۰۲۰»، در رابطه با شرایط ورود بازدیدکنندگان از مناطق پرخطر شیوع ویروس کرونا همانند «هند» و «برزیل» و تاثیر آن در دستیابی به هدف ۲۵ میلیون بازدید از «اکسپو ۲۰۲۰» اظهار داشت: «تاکنون هیچ‌ ممنوعیتی برای ورود ملیت‌ها و بازدیدکنندگان این مناطق در نظر گرفته نشده است و ما امیدواریم طی پنج ماه آینده شرایط شیوع ویروس کرونا در مناطقی همچون هند و برزیل نیز بهبود یابد.»

در طی روزهای گذشته‌ نیز امارات متحده‌ی عربی ششمین نشست حضوری بین‌المللی ملیت‌ها، سازمان‌ها و دست‌اندرکاران «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» را با حضور بیش از ۳۷۰ نماینده در ۴ و ۵ می (۱۴ و ۱۵ اردیبهشت) برگزار کرد. این گردهمایی، آخرین نشست شرکت‌کنندگان اکسپو ۲۰۲۰ دبی، پیش از برگزاری این نمایشگاه بود.