واکسیناسیون رایگان شرکت‌کنندگان رسمی اکسپو ۲۰۲۰ دبی

واکسیناسیون رایگان شرکت‌کنندگان رسمی اکسپو ۲۰۲۰ دبی
کمیته‌ی اجرایی «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» (Dubai Expo 2020)، از موافقت خود جهت اجرایی‌کردن طرح واکسناسیون رایگان همه‌ی شرکت‌کنندگان رسمی اکسپو دبی و کارکنان آن‌ها خبر داد.
کمیته‌ی اجرایی «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» ضمن استقبال از طرح پیشنهادی واکسیناسیون رایگان شرکت‌کنندگان رسمی این رویداد و کارکنان آن‌ها، که توسط «شیخ حمدان بن محمد آل مکتوم»، ولیعهد دبی مطرح شده است، از همه‌ی شرکت‌کنندگان رسمی این نمایشگاه درخواست کرده است تا با شرکت در این طرح، واکسن «کووید-۱۹» رایگان خود را دریافت کنند.

به‌عقیده‌ی برگزارکنندگان «اکسپو ۲۰۲۰»، این وظیفه‌ي همه‌ی شرکت‌کنندگان رسمی در این رویداد است تا با شرکت در این طرح، از پیشنهاد امارات متحده‌ي عربی جهت تامین ایمنی همه‌ی افراد حاضر در این نمایشگاه حمایت کنند.

علاوه بر این، «اکسپو ۲۰۲۰» طرح واکسیناسیون رایگان همه‌ي کارمندان این رویداد و خانواده‌های آن‌ها را نیز از ابتدای سال ۲۰۲۱ (۱۳۹۹-۱۴۰۰) آغاز کرده است.

این پیشنهاد در حالی مطرح شد که پیش از این نشست، نمایندگان بیش از ۱۹۰ کشور حاضر در این رویداد در رابطه با اقدامات ایمنی انجام شده در این نمایشگاه بزرگ جهانی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند؛ چراکه ایمنی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در نمایشگاه‌های جهانی مطرح بوده و همه‌گیری ویروس «کرونا» در جهان، منجر به اهمیت دو‌چندان این موضوع در رویداد‌های بزرگ حضوری شده است.

پیش‌ از این نیز، برگزارکنندگان اکسپو ۲۰۲۰ از سایر اقدامات ایمنی صورت گرفته در نمایشگاه، از نصب دوربین‌های حرارتی و راه‌اندازی ایستگاه‌های ضدعفونی‌کننده گرفته تا اجرای قوانین اجباری استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌ی اجتماعی، خبر داده و از اجرای دقیق همه‌ی اقدامات ایمنی اطمینان حاصل کرده‌اند.