ازسرگیری صدور ویزای توریستی قطر از ۱۲ جولای ۲۰۲۱

ازسرگیری صدور ویزای توریستی قطر از ۱۲ جولای ۲۰۲۱
دولت قطر از آغاز دوباره صدور ویزای توریستی و خانوادگی از ۱۲ جولای ۲۰۲۱ (۲۱ تیر ۱۴۰۰) خبر داد.
-از ۱۲ جولای ۲۰۲۱ (دوشنبه ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰) صدور ویزاهای توریستی و خانوادگی قطر برای تمامی ملیت‌ها، با شرایط جدیدی از سر گرفته شده است.

بنابر شرایط جدید، کلیه افرادی که دوزهای یکی از واکسن‌های کرونای مورد تایید «سازمان جهانی بهداشت» (WHO) را به‌صورت کامل دریافت کرده باشند، با ارائه مدرک معتبر واکسیناسیون خود و انجام تست آنتی بادی در بدو ورود از کلیه قوانین قرنطینه به این کشور معاف خواهند بود.

شرایط سفر به قطر برای مسافران واکسینه نشده
افرادی که واکسیناسیون خود را کامل نکرده یا واکسینه نشده‌اند براساس ملیت خود به سه گروه «کشورهای سبز»، «کشورهای زرد» و «کشورهای قرمز» تقسیم‌بندی می‌شوند که هرکدام شامل قوانین متفاوتی است.

کشورهای سبز: مسافران کشورهایی از جمله چین، کانادا، استرالیا و بسیاری از کشورهای اروپایی در لیست سبز کشور قطر قرار دارند. این دسته از مسافران در صورت عدم تکمیل واکسینه خود ملزم به رعایت قوانین زیر هستند:

قرنطینه ۵ روزه در محل سکونت
انجام دو مرتبه تست “PCR” در مراکز بهداشتی اعلام شده توسط دولت (یک بار در بدو ورود و یک مرتبه ۴ روز پس از ورود به قطر)
کشورهای زرد: مسافران کشورهایی مانند یونان، بحرین، مصر، برخی از کشورهای آفریقایی و اروپایی در این لیست قرار دارند. مسافران این کشورها پس از ورود به قطر موظف به رعایت قوانین زیر هستند:

قرنطینه ۷ روزه در هتل
انجام دو مرتبه تست “PCR” در محل هتل و با هزینه شخصی مسافر (یک مرتبه در بدو ورود و بار دیگر در روز ششم اقامت)
کشورهای قرمز: شهروندان کشورهایی مانند ایران، هند، عراق و بسیاری از کشورهای آسیایی و آمریکای جنوبی در لیست کشورهای قرمز قرار دارند. شهروندان این کشورها جهت اخذ ویزای توریستی و سفر به قطر مشمول قوانین زیر می‌شوند:

قرنطینه ۱۰ روزه در هتل‌
انجام دو مرتبه تست “PCR” در محل هتل و به هزینه شخصی مسافر (یک مرتبه در روز اول ورود و بار دیگر ۹ روز پس از اقامت در قطر)
متقاضیان اخذ ویزای توریستی قطر به موارد زیر دقت داشته باشند:

کلیه مسافران موظف به ارائه تست “PCR” که حداکثر ۳ روز (۷۲ ساعت) پیش از سفر انجام شده باشد، هستند.
در صورت تکمیل واکسیناسیون، مسافر موظف به ارائه مدارک لازم خواسته شده توسط مامور کنترل مرزی است.
کلیه افراد موظف به استفاده از ماسک و رعایت حد فاصل اجتماعی در محل‌های عمومی هستند.
کلام آخر
قطر یکی از ۱۰ کشور برتر جهان در زمینه تکمیل واکسیناسیون شهروندان است. این کشور با در نظر گرفتن قوانین سخت‌‌گیرانه توانست شیوع بیماری را در کشور کنترل کرده و اکنون با تغییر شرایط سفر به این کشور به منظور جلوگیری از گسترش دوباره بیماری، در آستانه برگزاری «جام جهانی ۲۰۲۲ قطر» اقدام به بازگشایی مرزهای خود کرده است. انتظار می‌رود این اقدام قطر تاثیر چشم‌گیری در رونق دوباره گردشگری خاورمیانه داشته باشد.