شرط جدید فرانسه برای سفر به این کشور

سایت رسمی سفارت فرانسه در ایران اعلام کرد افرادی که دو دوز واکسن سینوفارم یا سینوواک دریافت‌ کرده‌اند، برای ورود به فرانسه باید یک دوز بوستر واکسن mRNA (فایزر یا مدرنا) دریافت و ۷ روز پس از تزریق این تک دوز، گذرنامه سلامت فرانسوی اخذ کنند.
علاوه بر آن، افرادی که فقط یک دوز واکسن سینوفارم یا سینوواک را دریافت کرده‌اند، برای رعایت شرایط موردتایید واکسیناسیون در فرانسه، می‌توانند دو دوز واکسن فایزر یا مدرنا دریافت و پاسپورت سلامت خود را در فرانسه اخذ کنند.

همچنین افرادی که در خارج از این کشور، واکسنی دریافت کرده‌اند که نه مورد‌تأیید آژانس دارویی اروپاست و نه سازمان بهداشت جهانی، باید دو دوز واکسن فایزر یا مدرنا دریافت کرده تا بتوانند پاسپورت سلامت خود را در فرانسه اخذ کنند.

بنابراین افراد واکسینه‌شده که از شرایط کامل واکسیناسیون مطابق قانون فرانسه برخوردارند، می‌توانند به این کشور سفر و در صورت نیاز، درخواست ویزا کنند. از بین افراد واکسینه‌نشده نیز فقط فرانسویان مقیم خارج از این کشور، اتباع خارجی مقیم فرانسه یا دارای ویزای بلندمدت استفاده‌شده و اتباع خارجی که دلیل ضروری برای سفر به فرانسه دارند و علاوه بر ویزای شنگن، اجازه ورود به این کشور را دریافت کرده‌اند، می‌توانند بدون داشتن شرایط کامل واکسیناسیون فرانسه، به این کشور سفر داشته باشند. این افراد باید مقررات قرنطینه در این کشور را نیز رعایت کنند.

از سوی دیگر آن دسته از اتباع خارجی که در هیچکدام از گروه‌های فوق قرار ندارند، قبل از سفر به فرانسه، باید یکی از چهار واکسن مورد‌تأیید آژانس دارویی اروپا (فایزر، مدرنا، آسترازنکا و جانسن اند جانسن) دریافت و یا چرخه واکسیناسیون خود در خارج از فرانسه را با یک یا دو دوز واکسن فایزر یا مدرنا (مطابق توضیح بالا) کامل کنند.