شرایط ورود به اسپانیا از یکم جولای

از یکم جولای تمامی مرز‌های اسپانیا به روی مسافران خارجی باز خواهد شد. اما به دلیل شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا شرایطی مبنی بر ورود به این کشور حاکم است که در این قسمت به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.
طبق آخرین اخبار به دست آمده از بازگشایی مرز‌های اسپانیا، از تاریخ ۱ می افرادی که از کشور هند به اسپانیا سفر می‌کنند، باید بعد از رسیدن به اسپانیا به مدت ده روز قرنطینه شوند و یا اگر زمان اقامت آن‌ها طولانی نباشد(کمتر از ۱۰ روز) به مدت زمان مشخصی قرنطینه خواهند شد.
مطابق با قطعنامه ۱۱ نوامبر ۲۰۲۰، اداره کل بهداشت عمومی، نسبت به کنترل‌های بهداشتی که باید در نقاط ورود به اسپانیا انجام شود، قوانینی را قرار داده است.
مسافران از هر کشور و یا منطقه پرخطر از مناطق ذکر شده در پیوست || از این قطع نامه، ملزم هستند در هر زمانی از که از آن‌ها خواسته شد، مدارکی دال بر منفی بودن تست PCR و TMA را ارائه دهند و یا ممکن است در بدو ورود از آن‌ها درخواست شود که تستی جهت تشخیص کرونا (SARS-COV_2) انجام بدهند.
اگر از ۱ ژوئیه سال ۲۰۲۰ از کشور‌های دیگر ( حتی کودکان در هر سنی) به اسپانیا سفر کنید، پر کردن فرم سلامت FCS برای ارائه آن در قسمت کنترل سلامت فرودگاه برای ورود به اسپانیا الزامی است.
الزام ارائه نتیجه‌ی منفی آزمایش PCR یا TMA از یک کشور یا منطقه پر خطر به اسپانیا
از ۲۳ نوامبر سال ۲۰۲۰ کلیه مسافرانی که از یک کشور یا منطقه در معرض خطر کرونا ویروس به اسپانیا سفر می‌کنند، برای ورود به اسپانیا باید گواهی دارای نتیجه منفی ( COVID-19 RT-PCF) ارائه دهند که حداکثر در ۷۲ ساعت گذشته انجام شده است.
از تاریخ ۱۰ دسامبر سال ۲۰۲۰ کودکان زیر ۶ سال برای ورود به اسپانیا از آزمایش تشخیص برای عفونت فعال SARS-COV-2 معاف هستند و همچنین تستهای TMA و RT-LAMP نیز علاوه برPCR برای افراد بزرگسال قابل قبول هستند.
این گواهی‌نامه‌ باید اصل و ترجیحا به یکی از ۴ زبان اسپانیایی، انگلیسی، فرانسوی و یا آلمانی باشد و مسافران باید آن را در غالب یک پرونده کاغذی و یا الکترونیکی ارائه دهند. در صورت عدم امکان تهیه جواب منفی تست‌ها به این زبان‌ها، این گواهی‌نامه‌ باید به همراه ترجمه اسپانیایی آن ارائه شوند که ترجمه آن توسط یک نهاد رسمی انجام شده باشد. این گواهی نامه باید حداقل شامل اطلاعات زیر باشد.
۱) نام مسافر
۲) شماره شناسنامه و یا گذرنامه
۳) تاریخ انجام تست
۴) مشخصات مرکزی که این تست را انجام داده است
۵) نتیجه‌ی منفی تست
اگر قصد دارید تا از طریق دریا به کشور اسپانیا سفر کنید، فرم کاغذی توسط شرکت حمل و نقل در طول سفر و یا هنگام ورود به بندر مقصد اسپانیا به شما تحویل داده می‌شود و شما ملزم به پر کردن و تحویل آن هستید.
و در آخر اگر اخیرا علائم سازگار با کویید ۱۹ در شما نمود پیدا کرده است و یا اینکه طی ۱۴ روز گذشته با کسبچی که ناقل این ویروس بوده است( تست او مثبت بوده باشد.) در تماس بوده‌اید، نباید به این کشور سفر کنید.