ویزا شینگن

آشنایی با انواع ویزای شینگن:
بسته به اینکه چه هدفی از وارد شدن به حوزه‌ی شینگن دارید، چهار نوع ویزا صادر می‌شود.کشور های عضو اتحاد شینگن عبارتند از اتریش، بلژیک،چک، دانمارک،استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا،لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ،مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال،اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس .داخل ویزا در قسمت نوع ویزا یک حرف از حروف زیر درج می‌شود:
ویزای شینگن نوع A :
که ویزای ترانزیت است. یعنی مسافر نمی‌تواند از فرودگاه خارج شود، فقط می‌تواند داخل یکی از فرودگاه‌های شینگن پرواز را عوض کند و از حوزه‌ی شینگن خارج شود.
ویزای شینگن نوع B :
که ویزای عبور گفته می‌شود. یعنی مسافر می‌تواند از فرودگاه خارج شود و از شینگن به عنوان جایی برای عبور استفاده کند تا از طریق زمینی خودش را به کشوری در خارج از محدوده‌ی شینگن برساند.
ویزای شینگن نوع C :
ویزای نوع c روادید کوتاه‌مدت است و برای مدت‌زمانی که موقع دریافت آن مشخص می‌شود شما حق دارید در کشورهای عضو اتحادیه شینگن اقامت داشته باشید.
این ویزا توریستی بوده و مورد درخواست اکثر ایرانی‌ها است.
دسته بندی انواع ویزای شنگن C:
دریافت‌کنندگان ویزای C بسته به هدف و شرایط سفر خود یکی از ۳ نوع ویزا را دریافت می‌کنند:
ویزای یک‌بار ورود (Single-entry)
این ویزا فقط برای یک‌بار ورود به یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن اعتبار دارد و به‌محض ترک کشوری که به آن وارد شدید اعتبار ویزای شما فارغ از اینکه مدت‌زمان آن به پایان رسیده یا نه، منقضی می‌شود.
ویزای دو بار ورود
این ویزا نیز شرایطی مشابه با ویزای یک‌بار ورود دارد با این تفاوت که شما دو بار اجازه دارید تا به کشوری در ناحیه شینگن وارد شوید. به خاطر داشته باشید استفاده از این فرصت (دو بار ورود) در محدوده زمانی مشخصی قابل‌استفاده است.

ویزای چند بار ورود (Multiple-entry)
تنها محدودیت این ویزا محدودیت زمانی آن است که اعتبار آن ۹۰ روز به ازای هر ۶ ماه از سال است. زمان این ۹۰ روز به‌محض ورود شما به هریک از کشورهای ناحیه شینگن محاسبه می‌شود
ویزای (D- (National Visas
این ویزا برای دانشجویان، تجار یا کسانی که برای مدت‌زمان مشخصی قصد دارند در ناحیه شینگن اقامت داشته باشند صادر می‌شود. ویزای نوع D هم می‌تواند یک‌بار ورود باشد. ویزای یک‌بار ورود نوع D برای کسانی صادر می‌شود که به دلایل مشخص مانند خدمات درمانی قصد اقامت محدود برای دوره‌ای تعیین‌شده در یکی از کشورهای عضو ناحیه شینگن را دارند و پس از آن به کشور خود بازمی‌گردند. با در اختیار داشتن ویزای چند بار ورود نوع D، بدون نیاز به اخذ روادید دیگری می‌توان به‌ تمامی کشورهای ناحیه شینگن بدون محدودیت سفر کرد.
شرایط برای گرفتن ویزای نوع D:
دانشجویان بین‌المللی که برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی برای مدتی مشخص ( که کمتر از یک سال است) به ناحیه شینگن سفر می‌کنند.
به گروهی از دانشجویان بین‌المللی که قصد شروع تحصیل در یکی از دوره‌های تحصیلی کشورهای عضو پیمان شینگن را دارند، این ویزای یک‌ساله اعطا می‌شود که برای اقامت بیشتر قابل تمدید است.
این ویزا با توجه به بررسی سوابق فرد و اعضای خانواده‌اش صادر می‌شود.
متخصصانی که باهدف به اشتراک گذاشتن تخصص خود به ناحیه شینگن سفر می‌کنند.
هنرمندان، ورزشکاران یا هر حرفه تخصصی دیگری در این گروه قرار می‌گیرند.
موارد اضطراری که فرد به دلیل وضعیت پزشکی برای مدت مشخصی قادر به ترک ناحیه شینگن نباشد.
ویزای شینگن را می توانید از تمام کشورهای عضو این پیمان اخذ نمایید، اخذ این ویزا بطور کلی این امکان را برای دارنده آن ایجاد می کند تا بتواند آزادانه در مناطق عضو شینگن رفت و آمد داشته باشد. البته بایستی این نکته را مدنظر داشت که ویزای شینگن دارای محدودیت های زمانی است و امکان استفاده از ویزای شینگن تنها در صورتی امکان پذیر است که از طرق قانونی و توسط مراجع صدور ویزا در کشورهای عضو، مورد تایید قرار گیرد.
تعطیلات رویایی همراه و راهنمای شما در مراحل اخذ ویزا می‌باشد.
اگر می‌خواهید خارج از کشور تحصیل کنید مقاله ویزای تحصیلی را مطالعه کنید.
تعلیلات رویایی ارائه دهنده ی انواع خدمات جهت اخذ ویزای توریستی و گلدن ویزا می‌باشد.
جهت مطالعه مقاله مزایا ی گلدن ویزا اینجا کلیک کنید.
اگر می‌خواهید به سفر بروید اما در تدارک دیدن آن دچار مشکل هستید پیشنهاد ما مطالعه مقاله تدارک سفر می‌باشد.
جهت دیدن مکان های کمتر دیده شده رم اینجا کلیک کنید.

#آژانستعطیلاترویایی #تعطیلاترویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #توراروپا #وامگردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تورخارجی #طبیعتگردی #باران #زیبا #ویزاآنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزاتحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبانانگلیسی #راهنمایی #اقدام #ویزاکاری #ویزاتجاری #کسبوکار #سرمایه #شرکت #گلدن‌ویزا #سفارت #کنسولگری #شینگن #شنگن #ویزاشنگن #ویزاشینگن