سرزمین فرهنگ های غنی، اذربایجان


آذربایجان که با نام جمهوری آذربایجان شناخته می‌شود، منطقه‌ای در حاشیه جنوبی کوه‌های قفقاز را در اختیار دارد. این کشور از شمال با روسیه، از شرق به دریای خزر، از سمت جنوب به ایران، از غرب به ارمنستان، و از شمال غربی به گرجستان محدود می‌شود. منطقه نخجوان که در جنوب غربی آذربایجان واقع شده است، بین ارمنستان و ایران محدود شده است. پایتخت آذربایجان شهر باستانی باکو است که بهترین بندر آن در جوار دریای خزر واقع شده است. آذربایجان به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار خوب و آب‌ و هوای متنوعی که دارد، دارای پوشش گیاهی متنوع و البته مناظر طبیعی سر سبز و زیبایی است و جالب است بدانید که چیزی حدود دو پنجم از میاحت آذربایجان را دشت‌های سر سبز و زیبا فرا گرفته‌اند.
بلند‌ترین قله‌های آذربایجان با نام‌های شاخداگ و بوزاردیوزا در رشته کوه‌های قفقاز واقع شده‌اند و به عنوان تاج بخشی از مرز‌های شمالی آذربایجان شناخته می‌شوند. رشته‌کوه‌های قفقاز، محل پرورش گوزن‌ها و خرس‌های قهوه‌ای جذاب هستند.
در مناطقی از آذربایجان، از جمله درست در خارج از شهر باکو، این کشور دارای ذخایر نفت و گاز فراوانی است که اغلب از آن‌ها به عنوان سوخت استفاده می‌شود. همچنین در این منطقه شاهد آتش‌فشان‌های عجیب و فراوانی هستیم. این آتش‌فشان‌ها به جای پرتاب گدازه، مخلوطی از آب گل‌آلود، شن، گاز و گاهی روغن فوران می‌کنند!
یکی از مشهور‌ترین و البته عجیب‌ترین مکان‌هایی که در آذربایجان وجود دارد، کوه در حال سوختن است! از نام عجیب این کوه می‌توان فهمید که چه ویژگی‌هایی در آن بارز است! بله این کوه به طور طبیعی در حال سوختن همیشگی است! کوه در حال سوختن یک کوه آتش سوزی طبیعی و درخشان بوده که مدام شله ور است. این کوه زیبا و عجیب حداقل حدود ۶۵ سال است که روشن باقی مانده است و دلیل آن گاز‌های طبیعی موجود در زیر آن است که آن روشن نگه می‌دارد و خانوش نمی‌شود.
فرهنگ و سنت‌های آذربایجان
آذربایجان امروزهمیزبان حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت است که حدود نیمی از آن در شهر‌های بزرگ‌تری مانند باکو زندگی می‌‌کنند. برخی از ساکنان این کشور به ایجاد صنایع دستی ادامه می‌دهند که به دلیل زیبایی منحصر به فردشان در سراسر جهان مشهور است. به عنوان مثال گروهی به نام تالیش فرش‌های دست بافت زیبایی تولید می‌کنند که در جهان زبان زد خاص و عام است و این هنر را به تقلید از گذشتگان و اجدادجشان ادامه دادند. همچنین موسیقی سنتی که با ساز زهی به نام کوبوز نواخته می‌شود، در این کشور بسیار محبوب است.
به آذربایجان سفر کنید و از این کشور جذاب دیدن کنید. همچنین با سفر به این کشور زیبا می‌توانید تجربه‌های ارزشمندی از فرهنگ و تمدن آن‌ها کسب کنید.
جهت آشنایی با غذای ملی و معروف آذربایجان اینجا کلیک کنید.
همچنین جهت مشاهده مکان‌های رنگارنگ آذربایجان اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنماییجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #سالن موسیقی #کنسرت #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گوجه فرنگی #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم #پارک #پارک ملی #پارک های ملی مجارستان #جشنواره های مجارستان #مجارستان شگفت انگیز #بلغارستان #اختراعات بلغارستان # دانشمند#غذا #غذا های بلغاری #غذا های بلغارستان #جشنواره های بلغارستان