همه چیز درباره دانمارک

هرچند دانمارک از نظر قلمرو و جمعیت محدود است، با این وجود نقش برجسته‌ای در تاریخ اروپا داشته است. دانمارک با نام رسمی پادشاهی دانمارک یکی از مرفه‌ترین کشور‌های اروپا و از کوچک‌ترین کشور‌های حوزه اسکاندیناوی است. دانمارک کشوری امن و آرام با جاذبه‌های گردشگری و طبیعی فراوان است.
دانمارک در لغت به معتی سرزمین پست است. این کشور که در شمال اروپا واقع شده است، مجموعه‌ای که از یک شبه جزیره به نام جوت‌لند(Jutland) و ۴۳۳ جزیره کوچک است. از این تعداد تنها ۷۰ جزیره آن مسکونی و بقیه‌ی آن‌ها غیر قابل سکونت هستند. لازم به ذکر است که گرینلند و جزایر نارو نیز بخشی از خاک دانمارک محسوب می‌شوند. حکومت این سرزمین پادشاهی بوده و ملکه مارگارت دوم فرمانروای تشریفاتی آن است اما کشور را نخست وزیر آن ادابه می‌کند. این سرزمین معتدل چندین بار به عنوان شاد‌ترین و مرفه‌ترین کشور دنیا برگزیده شده است.

سطح آموزش و بهداشت در دانمارک بسیار بالا بوده و در کل اروپا مشهور است. جالب است بدانید که امید به زندگی در این کشور بی‌نظیر ۷۹/۵ سال است.برابری، تواضع و وقت شناسی که شعار اصلی مردم دانمارک است و در این کشور بیشترین آزادی اجتماعی حاکم می‌باشد.
دانمارک با وجود داشتن منابع غنی نفت و گاز در دریای شمال، صادر کننده عمده مواد غذایی و انرژی‌های تجدید‌پذیر است. این کشور بزرگترین صادر کننده گوشت خوک در اروپا است و در صنعت تولید انرژی باد پیشرو است به طوری که بزرگترین توربین‌های بادی تولید برق در دانمارک ساخته می‌شود.
علاوه بر همه این‌ها دانمارک سرزمین نویسندگان و فیلسوفان بزرگ است. از جمله این افراد می‌توان به هانس کریستین اندرسون، نویسنده داستان‌های دل‌انگیز مانند جوجه اردک زشت و ملکه برفی، ژوهانس ویلهام جانسن و هنریک پانتوپیدان برندگان جایزه صلح نوبل و سورن کرک گارد، فیلسوف شهیر دانمارکی اشاره کرد.

پرچم دانمارک:
ماجرای تاریخی و شاید افسانه‌ای پرچم دانمارک بسیار جالب است. این ماجرای جالب و هیجان‌انگیز در روز پانزدهم ژوئن سال ۱۲۱۹ باز می‌گردد. هنگامی که دانمارکی ها در جنگ در حال مبارزه با ارتش استونی بودند ناگهان شکست خود را حتمی دیدند و روحیه ضعیفی بر آن‌ها حاکم شد. در این موقعیت بود که اکثر دانمارکی ها کنار تپه‌ای جمع شدند و برای پیروزی ارتش خود دعا کردند. ناگهان در این هنگام بود که پارچه‌ای به رنگ قرمز از آسمان افتاد که عکس سلیبی سفید بر آن نقش بسته بود. دانمارکی‌ها با دیدن این پارچه انگیزه‌ای دوباره گرفتند و به ادامه جنگ پرداختند و توانستند نیروهای استونی را از کشور خود برانند. پرچم دانمارک در سال ۱۶۲۵ به عنوان پرچم ملی این کشور مورد پذیرش قرار گرفت.
در این مطلب به معرفی دانمارک پرداختیم و امیدواریم که از مطالعه آن لذت برده باشید.در روز‌های آینده قصد داریم تا نکات جالب و قابل توجهی را درباره دانمارک به در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با ما همراه باشید.
جهت مشاهده ساحل‌های زیبای دانمارک اینجا کلیک کنید.
جهت مشاهده یکی از جذاب‌ترین موزه‌های دانمارک اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنماییجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #سالن موسیقی #کنسرت #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گوجه فرنگی #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم #پارک #پارک ملی #پارک های ملی مجارستان #جشنواره های مجارستان #مجارستان شگفت انگیز #بلغارستان #اختراعات بلغارستان # دانشمند#غذا #غذا های بلغاری #غذا های بلغارستان #جشنواره های بلغارستان #یونان #گردش در یونان #دانمارک #همه چیز درباره دانمارک