عجایب افریقای جنوبی!

نلسون ماندلا
احتمالاً همه‌ی ما چیزهایی درباره‌ی نلسون ماندلا و مبارزات او علیه آپارتاید نژادی در کشور آفریقای جنوبی شنیده‌ایم؛ اما حقایق جالب‌توجه درباره‌ی این سرزمین تنها به این واقعیت تاریخی محدود نمی‌شود. در افریقا اتفاقا عجیبی در حال وقوع است که قطعا از شنیدن آنها متعجب خواهید شد. در ادامه این مطلب از تعطیلات رویایی قصد داریم تعدادی از این اتفاقات فوق العاده عجیب را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.
زبان رسمی در آفریقای جنوبی
آفریقای جنوبی فرهنگ متنوع و گسترده‌ي دارد و به همین دلیل ۱۱ زبان مختلف در این کشور به رسمیت شناخته شده است. این زبان‌ها شامل زولو (Zulu)، خوسا (Xhosa)، آفریکانس، انگلیسی، سوتوی شمالی، تسوانا، سوتو، تسونگا (Tsonga)، سوازی (Swazi)، وندا و دبل (Ndebele) می‌شود. خوشبختانه بیشتر مردم در این کشور می‌توانند زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان اول یا دوم صحبت کنند؛ بنابراین گردشگران نگرانی از بابت ترجمه نخواهند شد.
جواهرات زیبا
بزرگ‌ ترین الماس دنیا
در سال ۱۹۰۵ بزرگ‌ترین الماس برش نخورده‌ی دنیا در منطقه‌ی کولینان در نزدیکی پرتوریا کشف شد. این الماس که ۳/۱۰۶ قیراط وزن داشت، در حال حاضر تاج سلطنتی انگلیس را زینت بخشیده است. شایعه است که حتی الماس بزرگ‌تری هم در این محل کشف خواهد شد؛ اما تا آن زمان در خیابان‌های این ناحیه گردش کنید و برای آشنایی با تاریخ آن به موزه و معدنی که در این ناحیه قرار گرفته است، سر بزنید.
لوکس ترین قطار های جهان
لوکسترین قطار های جهان در افریقا
از دیگر دانستنی های جالب درباره آفریقای جنوبی راه‌آهن روواس است. این قطار یکی از لوکس ترین قطارهای جهان است.
چای بدون کافئین در آفریقای جنوبی
چای Rooibos / Redbush که به طور طبیعی فاقد کافئین است، فقط در سدربرگ، کیپ غربی رشد می‌کند.
شهاب سنگ
بزرگ‌ ترین دهانه‌ برخوردی شهاب‌ سنگ در جهان
گنبد وردفورت دهانه‌ای است که بر اثر برخورد یک شهاب‌سنگ پدید آمده است و در حدود ۳۰۰ کیلومتر پهنا دارد. این دهانه بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دهانه‌ی برخورد شهاب‌ سنگ در جهان به‌شمار می‌رود و در نزدیکی شهر کوچک پاریس (Parys) در ایالت آزاد واقع شده است.
طبیعت افریقا
ژوهانسبورگ پر درخت‌ ترین شهر آفریقای جنوبی
ژوهانسبورگ قطب اقتصادی این کشور به شمار می‌رود؛ اما جدا از این هیاهو، دارای جنگل شهری با بیش از شش میلیون درخت است که خیلی از مردم آن را به‌عنوان جنگل مصنوعی می‌شناسند.در ژوهانسبورگ، بهترین کار اینست که یک محل مرتفع مثل هتل وست کلیف (Westcliff) بیابید و با یک نوشیدنی به تماشای این منظره‌ی زیبا بنشینید. با در نظر گرفتن پوشش ۲۳/۶ درصدی درختان در ژوهانسبورگ، اصلاً به ذهنتان خطور نمی‌کند که در یک شهر بین‌المللی و پرازدحام به سر می‌برید.

همانطور که میدانید تعطیلات رویایی ارائه دهنده تور های بسیار جذاب و رویایی در ایام نوروز به آفریقای جنوبی است. و شما عزیزان می توانید با شرکت در این تور هیجان انگیز تمامی اتفاقات بالا را تجربه کنید و خاطراتی به یادماندنی از نوروز 1401 را برای همیشه در ذهن خود داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر، دریافت برنامه سفر و رزرو تورهای جذاب و رویایی افریقای جنوبی همین امروز با ما تماس بگیرید.
تلفن:02122243040

جهت مشاهده برنامه روز اول در تورهای افریقا اینجا کلیک کنید.
جهت مشاهده برنامه روز سوم در تورهای افریقا اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه مطلب ملاقات با فیل ها در پارک پیلانزبرگ اینجا کلیک کنید.
جهت مشاهده مطلب خرید های بینظیر در افریقای جنوبی اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه مطلب تجربه طعم های متفاوت در افریقای جنوبی اینجا کلیک کنید