آمستردام بیش‌ از ۱۲۰۰ پل دارد!

پلهای زیبای آمستردام نمادیداز این شهر فوق‌العاده هستند. ۱۲۸۱ پل در آمستردام وجود دارد که ۱۶۵ کانال آبی این شهر را به هم متصل می‌کند. آمستردام به دلیل داشتن کانال‌های زیاد، پل‌های زیادی دارد که تعداد آن‌ها عدد قابل توجهی است. این شهر با بیش از ۱۲۰۰ پل همواره مورد توجه بسیاری از گردشگران واقع شده است! بسیاری از این پل‌هاداستانی برای گفتن دارند ، برخی تاریخی هستند و برخی دیگر مهندسی‌های بسیار جالبی دارند. اما جالبترین این پل‌ها دو پل هرن گرچ(Herengracht ) و رگیولرگرچ(Reguliergracht) هستند. زیرا شما می‌توانید با عبور از روی این دو پل به طور همزمان ۱۵ را مشاهده کنید.
در ادامه این مطلب قصد داریم تا تعدادی از پلهای زیبای آمستردام را به شما عزیزان معرفی کنیم.

پل لاغر(Mager Brug)
این پل یکی از برجسته‌ترین پلهای آمساردام است! Mager Brug که رنگ اصلی و غالب آن سفید است در بسیاری از فیلم‌ها دیده می‌شود و به راحتی قابل تشخیص است. این پل که بر روی رودخانه آمستل( Amstel) و روبه‌روی تئاتر کار(carre) واقع شده است، یک پل چوبی با طرح قدیمی هلندی است.
روایات حاکی از آن است که این پل به نام خواهران ماگر نام‌گذاری شده است زیرا قرار بود در دوطرف پل زندگی کنند. گفته می‌شود آن‌ها این پل چوبی را ساختند تا بازدید از یکدیگر آسان باشد. اما برخی معتقدند که این پل به دلیل پهنای کم آن به ماگر معروف شده است (به هلندی ماگر به معنای لاغر است) زیرا دو عابر پیاده به سختی می‌توانستند از کنار یکدیگر از روی این پل رد شوند. با افزایش جمعیت و ترافیک در انتداد رودخانه آمستل و در سال ۱۸۷۱ پل پهن‌تری جایگزین پل باریک شد. امروزه این پل زیبا به یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای گرفتن عکس‌های به یادماندنی تبدیل شده است.

پل تورنسلوئیس(Torensluis)
پل تورنسلوئیس در سال ۱۶۴۸ تکمیل شد و قدیمی‌ترین پل آمستردام است. این پل هنوز به همان حالت اولیه خود باقی مانده است و تاکنون شامل هیچ‌گونه مرمت و بازسازی قرار نگرفته است!
اما نکاتی جالب درباره این پل: این پل زمانی بخشی از خندق اطراف آمستردام بود. بنابراین وسیع‌ترین پل شهر نیز هست. اگر به دیدن این پل رفتید، به دنبال پنجره‌های ممنوعه زیر پل باشید زیرا آن‌ها یاد‌آور زندانی‌هایی هستند که زمانی در زیر این پل نگهداری می‌شدند.

پل پایتون
پل پایتون یکی از زیبا‌ترین و غیر معمول‌ترین پل‌های آمستردام است. این پل زیبا یکی از جدید‌ترین پل‌های آمستردام است که در سال ۲۰۰۱ ساخته شده و در سال ۲۰۰۲ جایزه بین‌المللی Bridgebridge را از آن خود کرد. این پل مجهز به نرده‌های زیبا با تعداد زیادی از نخ‌های قرمز است که باحث جذابیت هرچه بیشتر آن می‌شود.
پل پایتون راه ارتباطی بین جزیره پورنئو با شبه جزیره اسپورنبورگ است.
تعدادی از زیبا ترین پلهای آمستردام را به شما عزیزامن معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه آن لذت برده باشید. همچنین در مطالب روز‌های آینده بیشتر درباره این پل‌ها صحبت خواهیم کرد.
جهت مطالعه مطلب یکی از زیبا‌ترین پارک‌های هلند اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه مطلب همه چیز درباره هلند اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنماییجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #سالن موسیقی #کنسرت #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گوجه فرنگی #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم #پارک #پارک ملی #پارک های ملی مجارستان #جشنواره های مجارستان #مجارستان شگفت انگیز #بلغارستان #اختراعات بلغارستان # دانشمند#غذا #غذا های بلغاری #غذا های بلغارستان #جشنواره های بلغارستان #یونان #گردش در یونان #دانمارک #همه چیز درباره دانمارک #لگو #لگو در دانمارک #ثروت عجیب دانمارکی ها #مالتا #درباره مالتا #گردش در مالتا #رسوم مردم مالتا # غذا در مالتا #سفری خوش طعم به مالتا #هلند