سرد‌ترین سکونتگاه انسانی در جهان

در این سرزمین مژه‌ها یخ می‌زنند، یخ‌زدگی یک خطر دائمی است و ماشین‌ها حتی در صورت عدم استفاده معمولا کار می‌کنند تا باتری آن‌ها در دمای ۵۸- درجه فارنهایت در زمستان نابود نشوند!
این منطقه Oymyakon است. منطقه‌ای که حدود ۵۰۰ نفر در آن زندگی می‌کنند. Oymyakon که در روسیه واقع شده است، به عنوان سرد‌ترین سکونتگاه انسانی اشغال شده دائمی در جهان شهرت پیدا کرده است. اما این شهرتی نیست که به راحتی کسب شود! درمای Oymyakon در سال گذشته تا ۸۸- درجه فارنهایت نیز کاهش داشته است و جالب‌تر آن‌که این روستا در سال ۲۰۱۳ شاهد کمترین دما در طول تاریخ خود(حدود ۹۸- درجه فارنهایت) بوده است.
روستای Oymyakon در زمستان فقط به طول ۳ ساعت شاهد روز و گرمای خورشید است و ۲۱ ساعت مابقی آن را تاریک بوده و ساکنان آن به استقبال شب می‌روند.
سرمای روز افزون این منطقه و افزایش مقاومت سال به سال ساکنان آن آنقدر عجیب و خارق‌العاده است که مورد توجه بین‌المللی قرار گرفت. به همین علت آموس چاپل که یک خبرنگار عکاس اهل نیوزلند بود در سال ۲۰۱۵ به این منطقه سفر کرد تا از نزدیک با زندگی عجیب ساکنان این روستا آشنا شود.

این روستای دور افتاده در نزدیکی دایره قطب شمال واقع شده است و علت اصلی سرمای زیاد آن همین است. آموس چاپل پس از یک پرواز ۷ ساعته از مسکو به حدود ۳۳۰۰ مایل دور‌تر از این روستا رسید. وی در یک کلبه چوبی به مدت دو روز اقامت گزید و زندگی با سوپ گوزن شمالی را تجربه کرد و پس از دو روز راهی این روستای سرد شد. به عقیده چاپل آب و هوای بسیار سرد این روستا تقریبا در همه جنبه‌های زندگی افراد ساکن آن نفوذ کرده بود.

از آن‌جا که فصل کاشت و پرورش هرنوع میوه و سبزیجاتی در این سرزمین بسیار کوتاه است، مردم این روستا بیشتر از ماهی، گوشت گوزن‌های شمالی یا اسب و شیر حیوانات تغذیه می‌کنند.
رژیم غذایی زمستانی مردم این منطقه همانطور که در قبل گفته شد به دلیل عدم توانایی رشد محصولات در دمای بسیار سرد، بیشتر مبتنی بر گوشت است که بعضا به صورت خام و منجمد خورده می‌شود. یکی از غذا‌های خاص این منطقه استروگانینا است که به نوعی ماهی منجمد خام و قطعه قطعه شده می‌گویند.
به گزارش آموس چاپل این دهکده در گذشته (در دهه ۱۹۲۰- ۱۹۳۰) یک محل توقف و اقامت برای گله‌داران گوزن شمالی بود که گله‌های خود را در برخی از چشمه‌های این منطقه که آب‌ آنها هرگز منجمد نمی‌شوند سیراب کنند.

چاپل پس از اتمام سفر خود به این نتیجه رسید که مصاحبه با مردم این منطقه بسیار کار مشکلی است زیرا تنها هدف آن‌ها برای بیرون آمدن از خانه‌هایشان، رسیدن هرجه سریع‌تر به مقصد مورد نظرشان است. همچنین شیفت‌های کاری آن‌ها بسیار کوتاه است تا سرما اذیتشان نکند.
یکی یکی از جالب ترین و سردترین روستاهای روی کره زمین را به شما معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه آن لذت برده باشید.
جهت مشاهده یکی از زیباترین کاخ های روسیه اینجا کلیک کنید.
جهت مشاهده مناظر بی نظیر کوه های قفقاز در روسیه اینجا کلیک کنید.
جهت آشنایی هرچه بیشتر با کشور روسیه اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه و مشاهده یکی از جالب ترین موزه های چوبی روسیه اینجا کلیک کنید.
جهت آشنایی با در رابطه با یکی از بلندترین خطوط ریلی جهان اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنماییجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #غذا #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم #پارک #پارک ملی #پارک های ملی مجارستان #جشنواره های مجارستان #مجارستان شگفت انگیز #بلغارستان #اختراعات بلغارستان # دانشمند#غذا #غذا های بلغاری #غذا های بلغارستان #جشنواره های بلغارستان #یونان #گردش در یونان #دانمارک #همه چیز درباره دانمارک #لگو #لگو در دانمارک #ثروت عجیب دانمارکی ها #مالتا #درباره مالتا #گردش در مالتا #رسوم مردم مالتا # غذا در مالتا #سفری خوش طعم به مالتا #هلند #جشنواره های هلند #خانه های مینیاتوری #خانه پیرنیا #روسیه #سنت پترزبورگ #مسکو #گردش در روسیه #راه اهن #بلند #بلندترین راه اهن #بلند ترین راه اهن در روسیه #شهر سرد