قایقرانی دختر 21 ساله تنها در 70 روز

در حالی که برخی به دنبال منحصر به فردترین تجربیات از جهان هستند و یا سبک خاصی از زندگی که بسیاری رویای آن را دارند، را دنبال می‌کنند؛ برخی دیگر قالب‌های سنتیِ تحت سلطه و انحصار مردان را به چالش می‌کشند و تابوها را می‌شکنند. امروز قصد داریم تا شما را با یکی از بانوانی آشنا کنیم که به تنهایی یکی از سخت ترین کار ممکن را انجام داده است که کمتر کسی توقع انجام آن را از یک خانم دارد و تمامی جهان را متحیر خود ساخته است.
در طول سفرهای متعدد به نقاط مختلف جهان بود که یاسمین هریسون تصمیم گرفت که برای خود هدفی تعیین کند. او به دنبال یک چالش جدید بود تا با آن زندگی خود را به جلو هدایت کند و به جایی که مد نظرش بود، برساند.
ایده اقیانوس‌پیمایی در جریان یکی ازسفر‌های جاسمین به نقاط مختلف جهان شکل گرفت؛ زمانی که او در آنتیگوآ، واقع در منطقه دریای کارائیب خط پایان یک مسابقه قایقرانی در اقیانوس اطلس را از نزدیک دید.
همین‌جا بود که جرقه پیمودن اقیانوس اطلس با قایق و به تنهایی به عنوان یک چالش بزرگ در ذهن جاسمین نقش بست.
قایق رانی
پس از 70 روز و 3 ساعت و 48 دقیقه، یاسمین هریسون، 21 ساله، جوانترین زنی شد که به صورت انفرادی در اقیانوس قایقرانی کرد. او در میان مجموعه متنوع و کم نظیری از ورزشکاران استقامتی است که برای انجام این شاهکار تلاش می کنند.
او در سراسر اقیانوس اطلس پارو زد و خود را عضو جدیدی از گروه ورزشکاران استقامتی سرسخت کرد

هریسون در 21 سالگی، جوانترین زنی است که تا به حال به تنهایی روی اقیانوس پارو زده است. قایق او 23 فوت طول، حدود یک تن وزن و شامل یک کابین کوچک و یک پناهگاه است که او در آن استراحت می کرد.
در اواسط ژانویه، یاسمین هریسون، مربی شنا، تقریباً 50 روز در دریا تنها بود. او 1600 مایل را از طریق اقیانوس اطلس خروشان پارو زده بود و تازه در نیمه راه بود. هریسون، 21 ساله، اهل شمال شرق انگلستان، اگر بتواند هر روز حدود 60 مایل پارو بزند، با شکست دادن یک آمریکایی، کیتی اسپاتز، که از سال 2010 این عنوان را به خود اختصاص داده بود،، به جوانترین زنی تبدیل می شد که قیانوس بزرگی را توسط پارو زدن طی می کند. پس از 70 روز و 3 ساعت و 48 دقیقه، حدود ساعت 10 صبح روز شنبه به وقت محلی، او این مسیر پر فراز و نشیب را به پایان رساند و کورد را از آن خود کرد.
قایقرانی
مسیری که هریسون انتخاب کرده بود مسیر پرفراز و نشیب و دشواری بوده است به طوری که خود او می گوید: در برخی روزها بیش از 60 مایل سفر کرده بودم، اما گاهی اوقات هوای بد من را به عقب یا در مسیر اشتباه می‌کشاند و مرا از اهدافم دور میساخت.
حتی در برخی از مواقع هریسون در آبهای اطلس واژگون شده است اما دست از تلاش نکشیده و به راه موفقیت خود ادامه داده است.
هریسون در طی این سفر دو بار واژگون شد. اولین بار، یک موج خشن به کناره قایق برخورد کرد و او را به عرشه فرستاد تا اینکه موج دیگری او را روی عرشه پرتاب کرد. او می گوید این تجربه او را تکان نداده است و مشکلی برای او پیش نیاورد. اما دو روز قبل از اتمام سفر، موج بزرگتری او را به داخل صندلی کابین پرتاب کرد که طی این پرتاب به سر، کمر و آرنج هریسون صدمه زد که خم کردن بازوی او را برای پارو کردن دشوار می کرد.
سخنی از زبان شخص یاسمین هریسون: «می‌خواستم خودم را به چالش بکشم. بنابر این هر وقت در آینده با چالش‌های زندگی روبرو شوید، می‌توانید بگویید که اگر در اقیانوس قایقرانی کرده باشم، از پس این کار هم برخواهم آمد»
ماه ها پس از ورود به مسابقه، او متوجه شد که قایق می تواند به عقب برگردد. او می‌گوید که در برخی روزها بیش از 60 مایل سفر کرده است، اما گاهی اوقات هوای بد او را به عقب یا در مسیر اشتباه می‌کشاند.
مسیر موفقیت یکی از موفق ترین بانوان جهان را برای شما عزیزان شرح دادیم و امیدواریم که از مطالعه آن لذت برده باشید.
تعطیلات رویایی برگزار کننده تور های رویایی به سراسر جهان است. همچنین تیم ما تمامی اماکانات لازم جهت اخذ ویزا را برای شما عزیزان فراهم کرده است. جهت اگاهی و اطلاعات بیشتر درباره خدمات ما با شماره تماس 22243040 در تماس باشید.