سریع ترین قطار جهان

ایا تا به حال درباره قطاری که سریعتر از هواپیما حرکت می کند، چیزی شنیده بودید؟

جالب است بدانید که ژاپن برای اولین بار به این فناوری دست پیدا کرد.

برای اولین بار قطار مغناطیسی سریع‌السیر ژاپن با سرعتی بالغ بر 500 کیلومتر در ساعت با 100 مسافر به راه افتاد.

 سرعت حرکت این قطار برای ما بسیار ترسناک است، اما با توجه به گزارش‌های رسیده از مسافران این قطار سفر با این وسیله سریع السیر بسیار راحت‌تر از تصورات ما است.

قطار مغناطیسی Maglev مسافت 42.8 کیلومتری بین دو شهر اوئنوهارا و یاماناشی در غرب ژاپن را طی کرد. اگرچه این مسیر تنها یکی از مناطق و مسیرهای  تردد این قطار است و سپس به مسیر توکیو و ناگویا در مرکز کشور می‌پیوند. این پروژه تا سال 2027 به اتمام می‌رسد.

نام این قطار از نام اختصاری فناوری آن یعنی مغناطیس شناور گرفته شده است و واقعا در زمان حرکت در مسیر شناور و با استفاده از میدان‌های مغناطیسی حرکت می‌کند؛ از این رو تاثیرات محیطی و آب و هوا بر این قطار از جمله باران و برف شدید تاثیر ندارد و همیشه با آرامش و نرم‌تر از دیگر قطارهای کنونی حرکت می‌کند.

اگر تصور می‌کنید چنین چیزی ممکن نیست، در حال حاضر ژاپن قصد دارد حرکت این قطار را در خلا آزمایش کند که در این صورت، سرعتی بیش از هواپیما یعنی 2900 کیلومتر بر ساعت خواهد داشت.

یکی از عجیبترین تکنولوژی های بشر را به شما همراهان همیشگی تعطیلات رویایی معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه این مطلب نهایت لذت را برده باشید.

تیم تعطیلات رویایی برگزار کننده تور های جذاب و رویایی به ژاپن است. اگر قصد سفر به ایم کشور زیبا را دارید همین حالا با ما تماس بگیرید تا بهترین تورها را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اگر تمایل دارین تا مطالب بیشتری درباره ژاپن بدانید پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را مطالعه کنید.(جهت مطالعه هر مطلب روی نام آن کلیک کنید.)

ساختمانی که یک بزرگراه را در خود جای داده است.

هتل های کپسولی در ژاپن

بازدید از جزایر شگفت انگیز ژاپن

بسیاری از خیابان های نام ندارند!!