قلاب های ماهیگیری در کجا ساخته شدند؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانیداولین بار ماهیگیری با قلاب در کجا و چگونه شکل گرفته است؟ و اولین قلاب های ماهی گیری از چه جنسی بودند و چگونخ ساخته شده بودند! اگر از علاقمندان ماهیگیری هستید پشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب از اعطیلات رویایی همراه ما باشید.

قلاب ماهیگیری

افرادی که حدود 30 هزار سال پیش در جزیره کوچک “اوکیناوا” در اقیانوس آرام زندگی می کرده اند، از جمله قدیمی ترین ماهیگیران جهان محسوب می شوند. در حال حاضر، باستان شناسان ژاپنی موفق شدند یکی از قدیمی ترین قلاب های ماهیگیری را در غاری درون این جزیره کشف کنند که متعلق به 23 هزار سال پیش است.

قلاب ماهیگیری

این قلاب های ماهیگیری که از پوست صدف درست شده اند در غار “ساکیتاری” که به طور معمول محل زندگی ماهیگیران فصلی است، کشف شد.

 

بر خلاف ماهیگیران امروزی که قلاب های خود را با صدف و مهره های سنگی زینت می کنند، مردم قدیمی اوکیناوا فقط از صدف استفاده می کردند.

کاهیگیری در ژاپن

باستان شناسان ژاپنی توانستند در این غار یک قلاب ماهیگیری تکمیل شده و یک قلاب ماهیگیری نیمه کاره را کشف کنند که از صدف های دریایی درست شده بود. به گفته کارشناسان، این قلاب ها بین 22380 تا 22770 ساله هستند.

 

کشف این قلابهای ماهیگیری نشان داد بر خلاف آنچه تصور می شد انسانهای باستانی به فناوری های دریایی تسلط داشته اند.

 

تیم تعطیلات رویایی برگزار کننده تور های جذاب و رویایی به ژاپن است. اگر قصد سفر به ایم کشور زیبا را دارید همین حالا با ما تماس بگیرید تا بهترین تورها را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اگر تمایل دارین تا مطالب بیشتری درباره ژاپن بدانید پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را مطالعه کنید.(جهت مطالعه هر مطلب روی نام آن کلیک کنید.)

ساختمانی که یک بزرگراه را در خود جای داده است.

هتل های کپسولی در ژاپن

بازدید از جزایر شگفت انگیز ژاپن

بسیاری از خیابان های نام ندارند!!

بازدید از موزه های بینظیر ژاپن