گردش در آبشار حصارک

شاید شما هم بخواهید در تعطیلات آخر هفته چند ساعتی را به دور از هیاهو و شلوغی شهر و آلودگی هوا سپری کنید و به آرامشی نسبی برای شروع هفته آینده برسید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا یکی از بکر ترین و طبیعی ترین مناطق تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. برای به دست آوردن ارامش آخر هفته خود مطالعه این مطلب را هرگز از دست ندهید.

در اطراف کن و در قلب ایران، پایتخت بزرگ و پر هیاهو، جایی با صفا و زیبا به نام دره حصارک وجود دارد که در دلش آبشاری فصلی واقع شده است. این منطقه زیبا، بکر و خوش آب و هوا آنقدر آرامش را به شما منتقل می کند که از رفتنتان هرگز پشیمان نمی شوید و جزء یکی از به یاد ماندنی ترین خاطرات خود از گردش در تهران را رقم میزنید. برای رسیدن به این آبشار باید حدود بیست تا سی دقیقه پیاده روی کنید. اما در چه مسیری؟؟ این راه رفتن در طول مسیر، خودش یک گردش محسوب می شود چرا که با برداشتن هر قدم خود، چشمه ای در برابر نگاهتان ظاهر می شود و صدای جریان آب آن گوش نوازترین موسیقی طبیعی خواهد بودو البته درفصل بهار زیبایی خیره آن دو چندان می شود. دره حصارک واقع در شما‌ل‌غرب تهران، از مسیرهای کمتر شناخته شده در کوهستان شمال تهران است. مسیر دره حصارک از شمال‌غرب محله حصارک در ارتفاع 1670 متری شروع شده و در یک مسیر کم شیب و نسبتا هموار تا آبشار حصارک ادامه دارد. همانطور که گفته شد، پیاده‌روی از ابتدای دره تا پای آبشار کمتر از یک ساعت زمان می‌برد. اما مسیر بعد از آبشار کمی ناهموار است.

بعد از طی مسیر نه چندان طولانی از این راه چشم نواز، به آبشار حصارک میرسید و می توانید با کمپ زدن و قدری نشستن در آنجا کمی خستگی راه را از تن به در کنید و نفسی تازه کنید.
تکیه دادن به درختان چنار چندین ساله و در زیر سایه شان استراحت کردن در فضایی بکر و نگاه کردن به مناظر اطراف آنجا مانند یک معجزه چشم و روح را نوازش می دهد.
دره حصارک در اواخر بهار و با گرم شدن هوا رفته رفته رو به خشکی می رود و رودخانه حصارک هم دیگه تا اواسط تابستان تقریبا خشک و بی آب میشود. اما این دره در روزهای آخر بهار هنوز هم نشانه‌هایی از سرسبزی و طراوت رو به همراه دارد. از نکات قابل توجه دره حصارک تنوع و فراوانی انواع گل‌های کوهی در این دره هست. حداقل می توانیم بگوییم به نسبت دیگر مسیر‌های کوهنوردی شمال تهران مانند دربند و درکه و دارآباد، از تنوع گیاهی بیشتری برخوردار است و این قطعا به خاطر طبیعت بکرتر دره حصارک نسبت به مسیرهای یاد شده هست.
دره حصارک شاید در مقایسه با مسیر های شمال تهران پر آب نباشد اما زیبایی های خاص و منحصر به فرد خاص خود را دارد که برای اکثر گردشگران و طبیعت دوستان جذاب و دوست داشتنی است.
یکی از زیباترین مکان های طبیعی تهران را به شما عزیزان معرفی کردیم و امیدواریم که با مراجعه به آن نهایت لذت را ببرید.