پارک هوکه فیلوه در هلند

هوکه فیلوه یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های هلند است که دقیقا در ۸ کیلومتری شمال شهر آرنهیم قرار دارد. این پارک عظیم با مساحتی حدود ۱۳۷۵۰ هکتار بزرگترین منبع طبیعی در این کشور است که مناظر متنوع و قابل توجهی دارد. از جمله مناظر طبیعی که شما می‌توانید در این جنگل نظاره‌گر باشید می‌توان به جنگل‌های انبوه و تپه‌های شنی اشاره کرد.

این پارک به عنوانکیک محل شکار بین سال‌های ۱۹۰۹ تا ۱۹۲۳ ساخته شده است و هم اکنون بزرگترین ذخیره‌گاه طبیعی این کشور است و بسیاری از حیوانات وحشی از جمله گوزن، گراز وحشی و موفلون(نژادی نادر از گوسفندان وحشی) را در خود جای داده است.
هوکه فیلوه همچنین یک پناهگاه مهم برای پرندگان است و از مدتها قبل مقصد محبوب طرفداران بازدید از پرندگان بوده است. از دیگر جذابیت‌های این پارک زیبا می‌توان به دوچرخه سواری و پیاده روی در مسیر‌های کاملا مشخص شده در دل جنگل‌ها اشاره کرد.
پارک ملی هوکه فیلوه به دلیل تنوع زیادی از مناظر فوق‌العاده که متشکل از جنگل‌های برگ پهن، کوه‌های سنگی و حتی تپه‌های شنی است، مشهور است. یکی از جالب‌ترین مناظر این پارک یک زمین وسیع است که از ماسه تشکیل شده و برخی معتقدند که قدمت آن به عصر یخبندان باز می‌گردد.

این قطعه زمین فوق‌العاده در جنوب و شرق توسط مورین‌ها(مناطق وسیعی از رسوبات یخچالی سنگی) که دارای ارتفاعی حدود ۸۰ تا ۱۰۰ متر هستند، قطع می‌کند. اگر برای مشاهده حیات وحش بی‌نظیر این پارک به آن‌جا سفر می‌کنید، بهترین زمان برای بازدید از انواع گونه‌های حیوانی صبح زود و اواخر عصر است.
اما این پارک برای افرادی که به گیاهان هم علاقه‌مندند مکان‌هایی برای ارائه دارد. جالب است بدانید که این پارک محل زندگی حدود ۵۰۰ گونه مختلف گیاهی است. همچنین بسیاری از گیاهان نادر و منحصر به فرد را می‌توانید در این منطقه پیدا کنید.از جمله این گیاهان می‌توان به انواع قارچ‌ها، خزه‌ها و گلسنگ‌های بی‌شمار، گیاهان کوچک و نادر حشره‌خوار، افعی کوتوله(یکی از نادر‌ترین گیاهان هلند) و… اشاره کرد.
اگر شما هم به گردش در طبیعت علاقه دارید حتما پیشنهاد می‌کنیم تا سری هم به این پارک جذاب بزنید و از شگفتی‌های آن لذت ببرید.
جهت مطالعه مطلب درباره هلند اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنماییجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #سالن موسیقی #کنسرت #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گوجه فرنگی #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم #پارک #پارک ملی #پارک های ملی مجارستان #جشنواره های مجارستان #مجارستان شگفت انگیز #بلغارستان #اختراعات بلغارستان # دانشمند#غذا #غذا های بلغاری #غذا های بلغارستان #جشنواره های بلغارستان #یونان #گردش در یونان #دانمارک #همه چیز درباره دانمارک #لگو #لگو در دانمارک #ثروت عجیب دانمارکی ها #مالتا #درباره مالتا #گردش در مالتا #رسوم مردم مالتا # غذا در مالتا #سفری خوش طعم به مالتا #هلند