بازدید از جزایر شگفت انگیز ژاپن

ژاپن بزرگترین کشور جزیره‌ای در آسیای شرقی و چهارمین کشور بزرگ جزیره‌ای در جهان است که از بیش از 6000 جزیره با اشکال و سایزهای مختلف تشکیل شده است. جالب است که بدانید در این میان فقط 400 جزیره آن مسکونی است و از این تعداد هم فقط 5 جزیره بعنوان جزایر اصلی که شهرهای اصلی و مشهور ژاپن را در خود جای داده‌اند شناخته شده هستند. در ادامه  این مطلب از تعطیلات رویایی نگاهی به بزرگترین جزایر ژاپن خواهیم انداخت و آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

سفر به ژاپن
1) جزیره شیموشیما

چهار دریا دور تا دور این جزیره را احاطه کرده‌اند که شامل دریای آریاکه ، دریای آماکوسا-نادا ، دریای شرق چین، و دریای یاتسوشیرو  می‌شوند. اغلب تفریحات این جزیره در شهر آماکوسا متمرکز شده است. با توجه به وجود سواحل متعدد طبیعی است که اغلب فعالیت‌ها در فضای باز انجام شود و اغلب مردم شهر و گردشگران برای لذت بردن از ساحل، پارک‌ها، یا مسیرهای پیاده‌روی به این منطقه سفر کنند. علاوه بر اینها، جزیره شیموشیما به دلیل وجود چندین موزه تاریخی و کلیساهای قدیمی نیز شهرت دارد.

سفر به ژاپن
2) جزیره آواجی

جزیره آواجی در منطقه هوگو در شرق دریای ستو اینلند واقع شده است و اغلب به دلیل داشتن سالن‌های تئاتر و نمایش‌های متعدد عروسک گردانی شهرت دارد. آواجی، که به معنای «راهی به آوا» است، یکی از بهترین راه‌ها بین دو جزیره مشهور شیکوکو و هونشو است. جزیره آواجی بعنوان یکی از بزرگترین جزایر ژاپن میزبان یک پل رکورددار است. پلی معلق که این جزیره را به جزیره هونشو متصل می‌کند و طولانی‌ترین پل معلق جهان شناخته شده است. در این جزیره می‌توانید ساختمان‌های سنتی ژاپنی و بناهای تاریخی متعددی را بیابید.

سفر به ژاپن
3) جزیره تسوشیما

جزیره تسوشیما بخشی از مجمع‌الجزایر بزرگ ژاپن است که بین ژاپن و کره واقع شده است. این جزیره به تنهایی به دو قسمت تقسیم می‌شود که جنوب آن شیمونو شیما و شمال آن کامینوشیما نامیده می‌شود. پارک ملی ایکی تسوشیما کواسی بخش وسیعی از این جزیره را به خود اختصاص داده و منظره زیبایی را در آن ایجاد کرده است.

سفر به ژاپن
4) آمامی اوشیما

آمامی اوشیما بزرگترین جزیره در میان مجمع‌الجزایر آمامی است که بیش از 70 هزار ساکن دارد. این جزیره که یکی از بزرگترین جزایر ژاپن شناخته شده است یک جزیره آتشفشانی است که دور تا دور آن را دریای شرقی چین و اقیانوس آرام احاطه کرده‌اند. بخش وسیعی از این جزیره را پارک ملی آمامی گونتو (Amami Gunto National Park) در بر گرفته و بخش دیگر آن را سواحل زیبا و تماشایی احاطه کرده است. در این جزیره همچنین می‌توانید صخره‌های مرجانی را نیز بیابید که بسیار در این منطقه نادر هستند. آمامی اوشیما یکی از محبوب‌ترین جزایر ژاپن برای تفریحات آبی از جمله شنا یا قایق سواری محسوب می‌شود.

5) جزیره سادو

جزیره سادو از جمله بزرگترین جزایر ژاپن است که در نزدیکی سواحل منطقه نیگاتا (Niigata Perfecture) واقع شده است. با توجه به موقعیت مکانی که این جزیره داشته است در گذشته محلی برای زندانی کردن زندانیان سیاسی این کشور بوده است. حتی برخی از حوادث تاریخی مربوط به اعدام اشخاص در طول تاریخ نیز در این جزیره رخ داده است. اما این جزیره همیشه هم تا این حد سیاه نبود بلکه از زمانیکه در قرن 17 در آن طلا پیدا شد به یک منطقه محبوب، بخصوص برای کاشفان طلا و معدنچیان تبدیل شد. کاوش برای پیدا کردن طلا در این منطقه همچنان ادامه دارد.

جزیره سادو همچنین سالانه میزبان فستیوال‌ها و جشن‌های متعددی است، از جمله جشن سالانه زمین، یا فستیوال فرهنگ و هنر بین‌المللی که در ماه آگوست برگزار می‌شود از جمله محبوب‌ترین رویدادهای این جزیره محسوب می‌شوند که اغلب گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشانند.

تعدادی از زیباترین و معروف ترین جزیره های ژاپن را به شما عزیزان معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه این مطلب نهایت لذت را ببرید.

تیم تعطیلات رویایی برگزار کننده تورهای رویایی به این جزیره زیبا و جذاب است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تورهای خود با ما تماس بگیرید.

تلفن:02122243040

 

جهت آشنایی با قطار های سریع السیر ژاپن اینجا کلیک کنید

ایا میدانستید در ژاپن خیابان ها نام ندارند؟! جهت مطالعه اینمطلب اینجا کلیک کنید.