عقاید و رسوم عجیب مردم مالتا

مردم کشور مالتا از دیرباز آیین و رسوم خود را داشته‌اند که امروزه نیز از آن‌ها پیروی می‌کنند. ممکن است باور نکنید اما بسیاری از این آیین‌ها و عقاید جهت آن انجام می‌گیرند که خانه‌هایشان از بدی‌های دنیایی و شر شیاطین ایمن نگاه داشته شوند.
ما در ادامه این مطلب قصد داریم تا تعدادی از آداب و رسوم مردم کشور مالتا را به شما معرفی کنیم. زیرا هنگام سفر خود به این جزیره ممکن است با بسیاری از آن‌ها برخورد کنید.

تعیین شغل افراد در مالتا توسط بچه ۱ ساله:
در مالتا هنگامی که بخواهند آینده شغلی شخصی را حدس بزنند، اجناسی را مانند دانه‌های تسبیح، دفتر، خودکار و… روبه‌روی یک کودک یک ساله قرار و به او اجازه انتخاب می‌دهند.
اگر کودک دانه‌های تسبیح را انتخاب کند، این بدان معنا است که شخص مورد نظر راهب و یا یک انسان روحانی و مذهبی خواهد شد. اما اگر کودک دفتر و خودکار را برای برداشتن انتخاب نماید، به معنای آن است که فرد مورد نظر صاحب یک دفتر اداری ، نویسنده و یا وکیل خواهد شد و….
این رسم یکی از جالب‌ترین رسوم مردم کشور مالتا است.

گیج کردن شیطان توسط ساعت‌ها:
تعدادی کلیسا در سراسر این جزیره با شکوه وجود دارند که بسیاری از آن‌ها دارای ۲ ساعت در قسمت خارجی ناقوس‌ها هستند. مردم این مناطق توصیه می‌کنند تا به این ساعت‌ها اعتماد نکنید زیرا تنها ساعتی که در سمت راست است زمان را درست نشان می‌دهد و دلیل این کار تنها گیج کردن شیطان است تا او نتواند به مردم در حال عبادت داخل کلیسا صدمه بزند.

دوری از بد شانسی توسط شاخ حیوانات و یا سوزاندن برگ زیتون؟!
وقتی در کوچه‌های مالتا قدم می‌زنید، شاخ‌های زیادی که به سر در خانه‌ها نصب شده‌اند، توجه شمارا جلب می کنند.
به عقیده مردم مالتا این شاخ‌ها می‌توانند از وقوع بدشانسی جلوگیری کنند. اما تنها شاخ‌ها کافی نیستند! این مردم هر شب خانه‌های خود را خاک روبی می‌کنند(این کار عموما توسط خانم‌های کم سن تر خانه انجام می‌شود. برای مثال دختر بزرگ خانواده) و در نقاط مختلف خانه نمک می‌پاشند زیرا بر ایت باورند که نمک بدشانسی را از بین می‌برد.
همچنین عده‌ای دیگر این باور را دارند که سوزاندن برگ زیتون می‌تواند انرژی منفی را از افراد خانه دور کند.

تعدادی از عجیب‌ترین رسوم مردم مالتا را به شما عزیزان معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه آن لذت برده باشید.
اگر از نظر شما هم مالتا کشور جالب است و عقیده دارید که سفر به این جزیره جالب می‌تواند تجربه‌ای تکرار نشدنی در زندگی باشد، می‌توانید مطالب دیگری را که در وب سایت ما قرار دارد و راجع به این کشور است، بخوانید. ما در مطالبی جداگانه این کشور را به طور کامل برای شما عزیزان شرح داده‌ایم.
جهت آشنایی بیشتر با کشور مالتا اینجا کلیک کنید.
جهت آشنایی با مکان‌های ناب و دیدنی مالتا اینجا کلیک کنید.
جهت مشاهده یکی از جذاب‌ترین کلیسا‌های مالتا اینجا کلیک کنید.
جهت مشاهده کافه‌های زیبا و رویایی مالتا اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنماییجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #سالن موسیقی #کنسرت #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گوجه فرنگی #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم #پارک #پارک ملی #پارک های ملی مجارستان #جشنواره های مجارستان #مجارستان شگفت انگیز #بلغارستان #اختراعات بلغارستان # دانشمند#غذا #غذا های بلغاری #غذا های بلغارستان #جشنواره های بلغارستان #یونان #گردش در یونان #دانمارک #همه چیز درباره دانمارک #لگو #لگو در دانمارک #ثروت عجیب دانمارکی ها #مالتا #درباره مالتا #گردش در مالتا #رسوم مردم مالتا