موزه خانه مدرس

خانه موزه مدرس یکی از زیبا‌ترین جاذیه‌های دیدنی تهران که در محله عودلاجان واقع شده است. در کوچه پس کوچه‌های بافت تاریخی محله عودلاجان خانه‌ی یکی از بزرگان دین و سیاست آیت‌الله مدرس واقع شده است. خانه موزه شهید مدرس عمارتی تاریخی است که در حوالی چهار راه سرچشمه جای دارد و علاوه بر ارزش‌های معماری، از تاریخچه‌ی خاصی نیز برخوردار است.
این بنا در دوره قاجار و بر اساس الگوی معماری سنتی ایران ساخته شده است و از جمله قسمت‌های مختلف آن می‌توان به بخش اندرونی و بیرونی، حیاط مرکزی، اتاق‌های اطراف این حیاط، حوض‌خانه، مطبخ، شربت‌خانه و… اشاره کرد.
سید حسن مدرس در سال ۱۲۴۹ در قریه سرابه کچو در استان اصفهان چشم به جهان گشود. وی تحصیلات خود را در رشته علوم اسلامی در شهر‌های اصفهان، سامرا و در نهایت نجف گذراندند و به مدت ۱۷ سال نمایندگی مجلس را به عهده داشتند. وی در سال‌های آخر عمرشان توسط رضاخان تبعید شد و در همان تبعید به شکل مشکوکی درگذشت.

این خانه زیبا نه تنها محل سکونت شهید مدرسبلکه محل فعالیت‌های گسترده اجتماعی، سیاسی، او نیز بوده است. این خانه زیبا در زمان پهلوی به نام خانه وزیر مختار فرانسه مشهور بود و همچنین خانه ایت‌الله مدرس در سال‌های قبل از تبعید بود. پس از تبعید و درگذشت او این خانه سالیان سال رها شده و به شکل متروکی باقی ماند تا در نهایت در سال ۱۳۹۳ توسط حاج محمد انصاری خریداری و مرمت شد. موزه خانه مدرس، زمانی محل تردد چهره‌های سرشناس تاریخ و سیاست از جمله مشیر الدوله، وثوق‌الدوله، مستوفی‌الممالک، ملک‌الشعرای بهار و حتی خود رضا‌خان بوده است که برخی از تصمیم‌های سرنوشت ساز تاریخ ایران در آن گرفته شد و اکنون به موزه تبدیل شده است.
از جمله جذابیت‌های این این خانه که اکثر بازدیدکنندگان را به خود جذب می‌کند می‌توان به گچبری‌های زیبا و هنرمندانه آن، آجرکاری‌های بی‌نظیر این خانه زیبا، نقاشی‌ها و کتیبه‌های زیبای آن، اشیاء قدیمی و… را نام برد.

این بنا در دوره قاجار و براساس الگو‌های معماری سنتی ایرانی ساخته شده است. شیوه‌ی چیده شدن آجر‌ها، وجود حیاط مرکزی و اتاق‌های اطراف آن، الگو‌های معماری در فضا‌های بیرونی و اندرونی و نیز مصالح به کار رفته در آن، همه و همه شهادت از اصالت معماری این بنای زیبا می‌دهند که هر ایرانی را مجذوب و محصور خود می‌کند.
از این‌ خانه زیبا و موزه‌ی آن دیدن کنید و یکی از بهترین روز‌های زندگیتان را در آن بگذرانید. ما در مطالب گذشته مکان‌های تاریخی و طبیعی زیبای زیادی را به شما عزیزان معرفی کرده‌ایم تا در روز‌های تعطیل بتوانید به آن‌جا مراجعه کنید و از روز خود لذت ببرید. جهت مطالعه این مطالب روی نام آنها کلیک کنید.
موزه تماشاگه زمان
عمارت قزاقخانه تهران
گردش در روستای وردیج و واریش
باغ فردوس

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنماییجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا #گردش در ایتالیا #رم #گردش در رم #میکلانژ #دیدنی #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #سالن موسیقی #کنسرت #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #پارک لورو #تفریح #شادی #دلفین #باغ وحش #نهنگ قاتل #شیر آبی #شیر #طوطی #فستیوال #جشنواره #گوجه فرنگی #گردش در تهران #باغ امیر سلیمانی #مجارستان #درباره مجارستان بدانیم #پارک #پارک ملی #پارک های ملی مجارستان #جشنواره های مجارستان #مجارستان شگفت انگیز #بلغارستان #اختراعات بلغارستان # دانشمند#غذا #غذا های بلغاری #غذا های بلغارستان #جشنواره های بلغارستان