بازدید از محله مونمارتر فرانسه

بدون کوچکترین اغراقی شهر زیبای پاریس جذاب ترین مقصد توریستی جهان است. آمار نزدیک به ۴۰ میلیون بازدیدکننده از این شهر که آن را پربازدیدکننده ترین مقصد توریستی جهان کرده است، نشان از میزان محبوب بودن پایتخت رویایی فرانسه دارد. کمتر کسی را می توان یافت که پاریس را پیش از این ندیده باشد و یا دیدن پاریس در لیست سفرهای آینده اش قرار نداشته باشد.
با نزدیک شدن نوروز مسافران زیادی قصد سفر به فرانسه و به خصوص پاریس را خواهند داشت. پس امروز و در ادامه این مطلب از تعطیلات رویایی قصد داریم تا یکی از زیباترین و محبوبترین مناطق پاریس را به شما عزیزان معرفی کنیم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

یکی از مشهورترین مناطق پاریس، مونمارتر که تلفظ فرانسوی آن مومَق است. مونمارتر (Montmartre)، این دهکده‌ی درون شهری، زمانی خانه هنرمندانی چون سالوادور دالی، کلود مونه، پابلو پیکاسو و ونسان ونگوگ بوده است. مناظر دل‌انگیز پاریس در مجاورت این نقطه، همچنان میلیون‌ها بازدیدکننده را در سال به فرانسه جذب می‌کند و محبوبیت زیادی در بین گردشگران بین المللی دارد. پیشنهاد می کنیم اگر ب این شهر سفر می کنید، حتما یک نصفه روز زمان بگذارید و از این دهکده زیبا بازدید نمایید.

مونمارتر(بام پاریس)کجاست؟
محله مونمارتر پاریس منطقه ای مرتفع در شمال شهر منطقه 18 و در ارتفاع 130 متری پاریس است .بدون تردید نامگذاری این محله بدون ربط به محل قرار گیری آن نیست. در واقع مونمارتر تنها نقطه طبیعی مشهور مرتفعی در پاریس است که از آنجا می توان شهر را نظاره کرد.
منطور از شمال پاریس منطقه اعیان نشین این شهر نیست بلکه برعکس جایی است که سطح زندگی در آن پایین است و سبب مهاجرت بسیاری از هنرمندان تنگدست و آواره در اوایل قرن بیستم به این منطقه نیز همین امر است.
اما مشهورترین آن ها هنرمندانی بودند که در عصر زیبایی فرانسه زندگی می کردند.
هم اکنون هم افراد زیادی من جمله هنرمندان زیادی در این منطقه زندگی می کنند. شما در هر کجای این دهکده می توانید آثار هنری هنرمندان مختلف را مشاهده کنید.

کلیسا سکره کر مونت مارتر
کلیسا سکره کر یکی از معروف ترین بناهای منطقه تپه هنرمندان مونت مارتر است که قدمت بسیار زیادی نیز دارد. البته شکل ظاهری این بنا بیشتر شبیه به بناهای مذهبی و اسلامی است که افراد زیادی آن را به تاج محل هندوستان شباهت داده اند.
رنگ دیواره های آن نیز سفید رنگ است و به سنگ سفید نیز مشهور شده است. اما از این ها بگذریم می توانیم بگوییم کلیسا سکره کر نماد اصلی این تپه بوده و در بالاترین نقطه آن قرار دارد. نکته دیگر نام این کلیسا است که شاید برای شما عجیب باشد. سکره کر به معنای قلب مقدس است و دلالت بر قلب حضرت مسیح دارد.
هنرگردی در میدان تِرت محله مونمارتر
قلب مونمارتر میدان تِرت “Place du Tertre” است که نویسندگان، فلاسفه، هنرمندان و طرفداران آنها را در کافه ها گرد هم می آورد تا تاریخ هنر و فرهنگ آن دوره را رقم بزنند و تصویری دلنشین را از خود به جای بگذارند.اگر شما هم یکی از علاقه مندان بی قید و شرط هنر هستید و یا اگر میخواهید در میان هنرمندان تنفس کنید و احساس بی بدیل آن لذت ببرید باید به میدان ترت در محله مونمارتر بروید .
بدون شک در آنجا هنرمندانی را خواهید دید که یا کار های خود را در مغازه ها و یا گوشه خیابان می فروشند و یا می توانند در ازای مبلغی چهره شما را در زمان کوتاهی نقاشی کنند و یک یادگاری تمام عیار به شما تقدیم کنند.

در میدان ترت می توانید کپی آثاری که دوست دارید را از مغازه دار ها و یا دست فروش ها با قیمت بسیار کم تهیه کنید، در کافه ها بنشینید و به صدای موسیقی گوش دهید. اگر مخاطب پرو پا قرص هنر هستید فراموش نکنید که از موزه سالوادوار دالی در همان نزدیکی دیدن کنید.
اما این همه ماجرا نیست. در محله معروف ترتره نقاش زبردست بسیاری نشسته و به نقاشی مشغول اند.
برخی از این نقاشان که عموما کاریکاتور یا پرتره مشتریان را نقاشی می کنند از زبردست ترین نقاشان فرانسوی هستند که البته درآمد خوبی هم کسب می کنند. برخی از این نقاشان برای کشیدن یک پرتره تا مبلغی از مشتریان دریافت می کنند . انها را به بهترین نحو به تصویر می کشند.
زیبایی ها و جذابیت های این تپه آنقدر زیاد هستند که تعریف و معرفی آنها در یک مطلب نمی گنجاید. یکی از زیباترین مناطق پاریس را به شما عززیزان معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه آن لذت برده باشید. تعطیلات رویایی قصد دارد در ایام نوروز تورهای بی نظیر و با قیمت های مناسب به مقصد فرانسه را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. شما در این تور ها می توانید به دهکده مونماتر نیز سفر کنید و از زیبایی های آن نهایت لذت ببرید.
جهت اطلاع از شرایط تور های نوروز به مقصد فرانسه و یا سایر مقاصد اروپایی از طریق شماره تماس زیر با ما در ارتباط باشید. نوروز مسال با تعطیلات رویایی، رویایی خواهد شد…
تلفن:02122243040

جهت آشنایی با زیباترین مکانهای فرانسه که هنوز ندیده اید! اینجا کلیک کنید.
آیا میدانید تولد سینما از کجا آغاز شد؟ جهت آگاهی از این مطلب اینجا کلیک کنید.
ایا میدانستید فرانسه تنها کشوری است که سلطنتی بسیار کوتاه و به مدت 20 دقیقه را به خود دیده است. اگر تا کنون این موضوع را نمیدانستید پیشنهاد میکنیم مطلب حکومتی که 20 دقیقه به طول انجامید را مطالعه کنید و راز آن را کشف کنید. جهت مطالعه این مطلب اینجا کلیک کنید.
جهت آشنایی با پنیر های بی نظیر فرانسه اینجا کلیک کنید.
جهت اشنایی با لوکس ترین هتل های فرانسه اینجا کلیک کنید.