مکانهایی که بازدید از آنها جرئت میخواهد!

مکان های مخروبه و متروکه همیشه ازجمله مکان هایی هستند که ترس و دلهره را به جان آدم می اندازند و مراجعه به آنها کار راحتی نیست. در مطلب امروز تعطیلات رویایی با تعدادی از این مکان های بسیار ترسناک آشنا خواهید شد. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.
ترسناکترین مکان ها
جزیره راس در هند
جزیره راس یکی از مکان هایی است که مخروبه هایش افراد زیادی را به ترس انداخته است. برای بیش از ۸۰ سال، این جزیره دور افتاده در مجمع الجزایر جزایر آندامان در خلیج بنگال، به عنوان یک تبعیدگاه برای مخالفان و متخلفان هندی که سعی در سرکوب حکومت استعماری بریتانیا در هند داشتند، به استفاده می شد و امروزه تبدیل به یک ویرانه شده است! اما دلیل ویرانه بودن این جزیره چیست؟ گردشگران زیادی معتقدند زمانی که پا به این جزیره گذاشته اند، چیزی در خود حس کرده اند که انگار روح افراد رنج کشیده در اینجا سرگردان است. به همین دلیل پس از مدتی دیگر هیچ کس پا به این جزیره نذاشت و آن به یک جزیره متروک تبدیل شد.
مکانهای ترسناک
پریپیات در اوکراین
بدون شک حادثه‌ای که در نیروگاه چرنوبیل در کشور اوکراین رخ داد را باید بزرگترین و جبران ناپذیر ترین فاجعه دانست که همچنان آثار آن باقی مانده و بسیار خطرناک است. در ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ و در رآکتور شماره ۴ نیروگاه چرنوبیل انفجار و آتش‌سوزی عظیمی رخ داد که در پی آن مواد رادیواکتیو در بخش بزرگی از غرب شوروی و اروپا منتشر شد.
این آتش‌سوزی به مدت ۹ روز ادامه داشت و افراد زیادی در اثر انفجار و پس از آن با اثرات رادیواکتیوی جان خود را از دست دادند. اما چیزی که این حادثه را مهلکتر می‌کند، وجود تششعات هسته‌ای بسیاری زیادی بود که در منطقه منتشر شد و با وجود اینکه محل را کاملا تخلیه کرده‌اند، اما ذراتی که از این انفجار در محیط منتشر شد، همچنان تاثیر گذار است. در اطراف این نیروگاه مناطقی وجود دارد که افراد خانه‌های‌شان را رها کرده و رفته‌اند، هرچند که هنوز هم هستند کسانی‌که حاضر نشده‌اند از منطقه جابه‌جا شوند. حتی امروزه هم نمی‌توان در این منطقه برای مدت طولانی زندگی کرد و وجود تشعات هسته‌ای هنوز هم روی انسان‌ها موثر است و می‌تواند باعث بروز سرطان شود. به دلیل وجود این تشعشعات هسته ای کمتر افرادی هستند که به این مکان مراجعه کنند و به همین دلیل این شهر به یک شهر متروکه تبدیل شده است.
ترسناکترین مکان های جهان
شتو میراندا در بلژیک
این سازه فوق العاده که از معروف ترین بناهای تاریخی دنیا است. با نام Chateau de Noisy نیز شناخته می شود و به عنوان یک حفاظ عمل می کرده است. اما به طرز شگفت انگیزی زیبا باقی مانده است و جز بناهای تاریخی دنیا به شمار می آید. این قلعه که به دست نجیب زاده های فرانسوی که از اعدام فرار کرده بودند در بلژیک ساخته شده است و در سال 1991 رها شده امروزه تبدیل به جذابیتی برای افراد علاقه مند به روح و نوجوانان کنجکاو است. خانواده Liedekerke-Beaufort دستور ساخت این قلعه را در سال 1866 بعد از فرار از خانه قدیمی شان قلعه ووس، در جریان انقلاب فرانسه صادر کردند. فرزندان آن ها تا جنگ جهانی دوم در این قلعه زندگی می کردند. در طول زمان، نیروهای آلمانی در جنگ بلگ از آن استفاده کردند و سپس شرکت ملی راه آهن فرانسه تا سال 1980 از آن به عنوان پرورشگاه استفاده کرد تااینکه در سال 1991 به خاطر هزینه های بالای نگهداری به حال خود رهاشد.خانواده Liedekerke-Beaufort تمام قسمت های با ارزش قلعه را خراب کردند و آن را رها کردند تا از بین برود. اگرچه شهرداری سلز پیشنهاد داد که از قلعه محافظت کند اما این خانواده قبول نکرد و درنهایت آن را رها کردند اما با این حال هنوز هم جاذبه ای برای افراد محلی است و از بناهای تاریخی متروکه دنیا است. اما چرا آن را به عنوان یکی از ترسناکترین مکان های جهان می شناسند؟ زیرا افرادی که به آن مراجعه کرده اند، صداهای عجیبی از دیوار های آن شنیده اند که از ترس دوام نیاورده و پا به فرار گذاشته اند.
تعدادی از عجیبترین و البته ترسناکترین مکانهای جهان را به شما عزیزان معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه آن نهایت لذت را برده باشید.
تعطیلات رویایی تورهای بسیار ویژه اروپایی را برای شما عزیزان با قیمت های استثنایی تدارک دیده است که برای تعطیلات نوروز می توانید از آنها استفاده کنید و یکی از شگفت انگیز ترین نوروز ها را برای خود و خانواده رقم بزنید. جهت اطلاع مقاصد، برنامه ها و شرایط تور ها با ما تماس بگیرید.
تلفن:02122243040

اگر به مطالعه مطالب عجیب گردشگری علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را حتما مطالعه نمایید. جهت مطالعه هر مطلب روی نام آن کلیک نمایید.
عجیبترین مکانهای آلمان که آنها را ندیده اید!
هیجان انگیز ترین سرزمین اروپای شرقی
شهر های عجیبی که از وجود آنها خبر نداریم!
جزیره ای که تصور نمیکنید مسکونی باشد!
اتاقی که بیشتر از 45 دقیقه در آن دوام نخواهید اورد!
کشتی عجیبی که تاریخ آن هرگز پیدا نشد!