ماجراجویی های دریایی در سایمونز تاون

مطالعه تاریخ سایمونز تاون، شهری بندری  کیپ تاون آفریقای جنوبی، خود مانند یک ماجراجویی دریایی می‌ماند.

پیاده‌روی در کنار مسیر تاریخی «سایمونز تاون»، از ایستگاه راه‌آهن در خیابان «سنت‌ جورج» به سمت دروازه شرقی کارخانه کشتی‌سازی مانند سفر در زمان است و انسان را به روزهای ماجراجویی دریانوردان در دریاها می‌برد. سایمونز، یک شهر بندری در کیپ تاون آفریقای جنوبی است. کشتی‌هایی در اندازه و اشکال مختلف بادبانی، رزم‌ناوها، کرجی‌ها، کشتی دزدان دریایی، و زیردریایی‌ها، از سال 1741 تا امروز، در سایمونز تاون لنگر انداخته‌اند. افسانه‌ها و حماسه‌های فراوانی مربوط به این کشتی‌ها وجود دارد: جنگ‌های دریایی، غنیمت‌گیری دزدان دریایی، رویارویی با سرزمین‌های عجیب و غریب، و اخبار غم‌انگیز از کشتی غرق شده‌ای در 3000 کیلومتری خط ساحلی آفریقای جنوبی و …!

گشت در افریقا

اگر پیاده‌روی را به سمت پایین خیابان سنت‌ جورج (که به آن جاده تاریخی نیز می‌گویند) ادامه دهید، به ساختمان‌های تاریخی مربوط به دوره‌ای دیگر مواجه می‌شوید. جاده تاریخی از ایستگاه راه‌آهن تا «کارخانه کشتی‌سازی شرق»گسترش یافته و تمام کوچه پس‌کوچه‌ها نیز به این کارخانه ختم می‌شوند. هرچند هلندی‌ها، این شهر را بنا کردند، اما با ایجاد پایگاه نیروی دریایی سلطنتی در سال 1806، این بندر به بندری افسانه‌ای تبدیل شد. در این بندر، انگار به گذشته قدم می‌گذارید و خود را به جای یک ستوان بی‌باک نیروی دریایی انگلیس «هوریشیو نلسون» فرض می‌کنید که ساحل «باجِر اچ.ام.اس» را ترک کرده و در خیابان‌ها به دنبال قهوه خانه‌ای می‌گردد.

موزه های سایمونز تاون

موزه «جنگویان عروسکی»، نزدیک میدان «جیبلی  (Jubilee) » مجموعه‌ای از ماشین‌ها، قطارها، عروسک‌ها و سربازان را به نمایش می‌گذارد. موزه «نیروی دریایی آفریقای جنوبی»، به طرز جالبی، هم مربوط به نیروی دریایی سلطنتی انگلیس و هم نیروی دریایی آفریقای جنوبی می‌باشد. موزه هریتیج ((Heritag ، گذشته غنی اسلامی شهر سایمون را شرح می‌دهد.

گشت در افریقا

تماشای نهنگ های زیبا

یک بلیط قطار به مقصد سایمونز تاون بگیرید و صبح خیلی زود به سمت شهر حرکت کنید. در بین راه حواس‌تان به دریا باشد. در همه فصول می‌توانید شیرهای دریایی را در اطراف ببینید، اما تنها در فصل بهار نهنگ‌ها قابل دیدن هستند. می‌توانید از دیدن نهنگ‌های عظیم شکارچی جنوبی که در امتداد خط ساحلی «فالس بای» در حال جست‌وخیر هستند لذت ببرید

تجربه کایاک سواری یا زیردریایی

به کسانی که عاشق دریا و هیجان  هستند، کایاک سواری یا قایق پارویی را در خلیچ «فالس بای» پیشنهاد می‌کنیم. راهنماهای حرفه‌ای و قایق‌های ثابت مسخره، تجربه شادی برای شما به ارمغان می‌‌آورند. می‌توانید با این قایق‌ها به دیدن پنگوئن‌ها و نهنگ‌ها بروید. اگر از آن دسته افراد هستید که دوست دارند حداقل یکبار وارد یک زیردریایی شوند و از نزدیک آن را تجربه کنند؛ زیردریایی بازنشسته «ساس آسِگای» (SAS Assegaai) منتظر شماست تا تجربه‌ای به یاد ماندنی برای شما به وجود آورد. شگفتی‌های این بندر افسانه‌ای هرگز تمام نمی‌شود.

گشت در افریقا

پرسه و خوشگذرانی در سایمونز تاون

سایمونز تاون، پر از شگفتی‌های کوچک است که باید کشف شوند، بهترین برنامه‌ برای سایمونز تاون این است که هیچ برنامه‌ای نداشته باشید. در خیابان‌های شهر، فروشگاه‌های مختلف، موزه‌های بی‌تجمل و چیزهای مختلفی پیدا می‌کنید که در راهنماهای سفر نیامده‌اند. وقتی خسته شدید، در یکی از رستوران‌های دوست‌داشتنی شهر غذایی سفارش دهید و از آن لذت ببرید؛ از جمله‌ رستوران‌های سایمونز تاون، می‌توان به رستوران «بِرتا»، «سَلتی سی داگ»، رستوران «سی فورس» و قهوه‌خانه «تبت» در گالری سوفیا، اشاره کرد.

 

یکی از زیباترین شهر های بندری افریقای جنوبی را به شما عزیزان معرفی کردیم و امیدواریم که از گردش در آن نهایت لذت را ببرید.

اما خبر خوب انکه ما در تورهای بی نظیر ما به افریقای جنوبی شما میتوانید از این شهر بی نظیر سفر کنید و از زیبایی های بی اندازه آن نهایت لذت را ببرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تورهای خود از طریق شماره تماس زیر با ما در تماس باشید.

اگر تمایل دارید تا مطالب بیشتری درباره افریقای جنوبی(سرزمین شگفتی های خداوند) بدانید، پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را حتما مطالعه نمایید.(جهت مطالعه هر مطلب روی نام آن کلیک کنید.)

ملاقات با فیل ها در پارک پیلانزبرگ

یادگاری هایی از افریقای جنوبی

خرید های بینظیر در افریقای جنوبی

تجربه طعم های متفاوت در افریقای جنوبی

عجایب افریقای جنوبی