خلیج دیدنی گواتر در سیستان و بلوچستان

دیدنی های خلیج گواتر از تنوع زیادی برخوردار هستند. این بندر گردشگری با برخورداری از اسکله های تفریحی و دریاچه های زیبا مورد توجه گردشگران است. از زیبایی های این خلیج می توان به دریاچه صورتی آن اشاره کرد.

خلیج گواتر یکی از بکرترین جاذبه های استان سیستان و بلوچستان محسوب می شود. جاذبه های این خلیج به دلیل وجود غارهای متعدد بوده همچنین این بندرگاه دیدنی های مهم دیگری دارد که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهید شد.

دریاچه صورتی لیپار:

یکی از فوق العاده ترین دیدنی های این منطقه دریاچه صورتی لیپار می باشد که حدود ۵۰ کیلومتر از این خلیج فاصله دارد و می تواند هر گردشگری را مجذوب خود نماید. این دریاچه فاقد ورزش های دریایی است و مسافران نمی توانند در آن به ورزش دریایی زیرآبی بپردازند.

البته مسافران می توانند از در ساحل دریایی کنار دریاچه استفاده کنند و در آن از قایق سواری، پاراسل، شاتل و … لذت ببرند. این دریاچه صورتی کوچک برای مردم این خلیج از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر قصد سفر و بازدید از دیدنی های خلیج گواتر را دارید این دریاچه می تواند گزینه مناسبی در طول سفر باشد.

تعطیلات رویایی

جنگل‌های حرا:

یکی دیگر از جاذبه هایی که در نزدیکی این خلیج واقع شده است، جنگل های حرا است که می توانید با کمک قایق از بخش های مختلف آن بازدید کنید و اگر خوش شانس باشید از دیدن دلفین ها در آن لذت ببرید. برای بازدید از بخش های مختلف این جنگل ها باید با پرداخت هزینه قایق اجاره نمایید و یک سفر دلنشین را تجربه نمایید. اگر بخواهید از بخش دلفین های این جنگل دیدن کنید، باید دوبار قایق اجاره کنید. این جنگل ها از چشم انداز بی نظیر برخوردار است که می تواند، هر بازدیدکننده ای را مجذوب خود نماید.

بندر بریس:

این بندر یکی از مقاصد گردشگری مسافران در تمامی فصول سال می باشد که دارای چشم انداز بی نظیر و منظره ای فوق العاده است که به بندر ماهیگیری نیز معروف است. این بندر نیز در نزدیکی این خلیج در فاصله ۵۵ کیلومتری شهر چابهار به سمت گواتر واقع شده است و سالانه گردشگران زیادی به آن سفر می کنند.

تعطیلات رویایی- ایران

این بندر ماهیگیری برای مردم گواتر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به عنوان یک نماد بزرگ شناخته می شود. بهترین فصل سفر و بازدید از این بندر زیبا فصل پاییز می باشد که از آب و هوای مطلوبی برخوردار است. بندر بریس یکی دیگر از دیدنی های خلیج گواتر است که می تواند جالب توجه باشد.

تعطیلات رویایی برگزار کننده تور های رویایی به سراسر دنیا است. جهت مشاهده تور ها و رزرو آنها روی لینک های زیر کلیک کنید.

تور 7 روزه فرانسه به تاریخ 7 دی ماه

تور 6 روزه اتن و رم به تاریخ 25 اذر

تور 10 روزه آفریقای جنوبی به تاریخ 10 اذر

تور 6 روزه چک مجارستان اتریش به تاریخ 5 دی

تور اسپانیا و پرتغال به تاریخ 20 دی