بهترین پیست های اسکی تهران

پایتخت اگرچه یادآور ساختمان های بلند و اتوبان های بزرگ و ترافیک همیشگی است، اما طبیعت اعجاب انگیز تهران تنها کیلومتری دورتر از شلوغی های شهری زیبایی های خود را به نمایش می گذارد.
امروز برخلاف مطالب گذشته قصد داریم تا تعدادی از بهترین پیست های اسکی تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در روز های برفی زمستان زمان خود را در آنها به اسکی و یا برف بازی بگذرانید و اوقات خوبی را سپری کنید.

پیست اسکی دیزین:
دامنه کوه های البرز شما را به سمت پیست بین المللی اسکی دیزین می کشاند. کافی است از تهران خارج شوید تا بعد از چند کیلومتر رانندگی در جاده های زیبای کوهستانی اطراف تهران به دیزین برسید. پیست دیزین، زیبای سپید پوشی است که هر ساله علاقمندان به اسکی را از نقاط دور و نزدیک به خود جذب می کند و پیشنهاد خوبی برای کسانی است که دنبال هیجانی خاص در محیطی خاص هستند.
در میان پیست های اطراف تهران، پیست دیزین اولین پیشنهاد و بهترین گزینه برای اسکی بازی است. پیست اسکی دیزین مجهزترین پیست ایران و یک پیست بین المللی در تهران به شمار می رود. دیزین دارای 4 تله كابين، 2 تله سيژ، 9 تله اسكی بشقابی و 1 تله اسكی چكشی است. در تابستان نیز از این پیست اسکی استفاده می شود و علاقه مندان میتوانند برای اسکی روی چمن از آن استفاده کنند.

پیست اسکی ابعلی
آبعلی شهری در استان تهران است. این شهر در بخش رودهن از توابع شهرستان دماوند قرار دارد.
در نزدیکی شهر آبعلی کوهی در جوار جاده هراز و در جهت شرقی- غربی گسترده شده که دامنه همواری دارد. همین ویژگی باعث شده است تا برف‌های این دامنه دیرتر از جاهای دیگر آب شده و محلی مناسب برای اسکی سواری فراهم کند. خصوصا این منطقه به دلیل اینکه از هوای بسیار مطلوبی در تابستان برخوردار است و همچنین در گذرگاه اصلی یعنی جاده تهران و شمال کشور قرار دارد عده زیادی از ورزشکاران آشنایی کامل با منطقه آبعلی دارند.
پیست اسکی آبعلی که از جاهای دیدنی دماوند به شمار می‌رود، از اوایل دی‌ماه تا اواخر اسفندماه مناسب و پذیرای علاقه مندان به اسکی است. از سال ۱۳۳۲ بالابرهای مخصوص در این پیست نصب شد و از این نظر پیست اسکی ابعلی از قدیمی‌ترین پیست اسکی ایران به شمار می رود. هم اکنون نیز این پیست دارای تله کابین، تله سیژ و هشت تله اسکی است.
آبعلی دارای یک تله کابین، پنج تله اسکی بشقابی و سی و سه تله اسکی چکشی است، که به سی و سه بخش پیست شرکت نفت، پیست‌های خصوصی و پیست تربیت بدنی تقسیم می‌شود. ارتفاع بالاترین نقطه آن از سطح دریا ۲۶۵۰ متر و پایین‌ترین نقطه آن ۲۴۰۰ متر است. همانطور که در ابتدا گفتیم طول فصل اسکی در این پیست از اواسط دی تا اواسط اسفند ماه متغیر است. این پیست از لحاظ امکانات رفاهی دارای شش رستوران و یک هتل است که در طول این زمان پذیرای علاقه مندان و مهمانان هستند.

پیست اسکی توچال
قله توچال در شمال تهران واقع شده که بخشی از دامنه های رشته کوه البرز به حساب می آید و مشرف به شهر تهران می باشد. این قله 3962 متر ارتفاع دارد و در نزدیکی شهر تهران واقع شده است. سال ها است که قله توچال به دلیل قابلیت برف گیری به مکانی برای ورزش و تفریحات زمستانی تبدیل شده است.
پیست اسکی توچال دارای عنوان بین المللی از طرف فدراسیون جهانی است. در این پیست محبوب چندین دوره مسابقات بین المللی اسنوبرد با حضور قهرمانان جهان و المپیک برگزار شده است. این پیست بزرگترین پیست اسکی برفگیر کشور است، که حدود هشت ماه از سال قابل استفاده و پذیرای حضور علاقه مندان است. زمان بازگشایی پیست اسکی توچال از اوایل آبان ماه بوده که تا اواسط خرداد ماه می توان از آن استفاده کرد. علاقه مندان می توانند با استفاده از تور از تهران خود را به راحتی به این پیست برسانند و ساعاتی خوش و فراموش نشدنی را برای خود رقم بزنند.
پیست اسکی توچال شرایطی را برای پایتخت نشینان فراهم کرده، تا به فاصله کوتاه از شهر بتوانند به ورزش اسکی بپردازند. این مجموعه دارای خدمات متنوع و مختلفی است که در فصل اسکی پذیرای علاقه مندان و ورزشکاران است.
تعدادی از بهترین پیست های اسکی اطراف تهران را به شما عزیزان معرفی کردیم و امیدواریم که با گذراندن روز خود در این اماکن اوقات خوشی را برای خود، دوستان و خانواده تان رقم بزنید.
اگر به گردش در تهران و اطراف آن علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را حتما مطالعه نمایید.(جهت مطالعه هر مطلب روی نام آن کلیک کنید.)

باغی که تمام تاریخ ایران را در خود دارد!
باغ فردوس گنجینه سینمای ایران
سرزمین نقاشی های نقاشان معاصر
بازدید از تمام ایران تنها در یک روز
گنجینه فرهنگ ایرانیان در تجریش