ما به لطف اسپانیایی ها شکلات داریم!


امروزه شکلات یکی از محبوب ترین مواد غذایی میان اکثر مردم جهان است. این ماده جذاب توانسته است با طعم دلنشین خود سهم بالایی از تجارت مواد غذایی را به خود اختصاص دهد و افراد زیادی را شیفته خود کند.
ما برای همه این اتفاقات باید متشکرم مایا‌های باستان( ساکنان آنچه امروز به عنوان آمریکای جنوبی می شناسیم) باشیم.
همه چیز با دانه کاکائو شروع می شود! بله دقیقا درست متوجه شده اید؛ کاکائو کلمه اسپانیایی برای chacahuatl است و chacahuatl همان دانه کاکائو است که ازتک ها به آنها لوبیای کاکائو میگویند.
اما بازگردیم به مایاها و رسومات آن ها تا متوجه بشویم مردم از شکلات که تلخ ترین دانه شناخته شده تا آن زمان بود چگونه یک خوراکی فوق العاده خوشمزه و لذیذ تولید کردند.
مایاها حبوبات را خشک، آسیاب و با آب مخلوط می کردند تا یک نوشیدنی درست کنند. پس این عمل را با دانه کاکائو نیز انجام دادند. آن را پودر کردند، با فلفل قرمز مخلوط کردند و یک نوشیدنی بسیار تلخ تولید شد.
جالب است بدانید که مایاها و آزتک‌ها معتقد بودند( شاید هنوز هم بر خی از آن‌ها اعتقاد داشته باشند) شکلات هدیه‌ای از جانب خدا است. به خصوص ازتک‌ها به شکلات احترام می‌گذاشتند، از ان در مراسم مذهبی خود استفاده می‌کردند و حتی آنها شکلات را پس از نبرد به رزمندگان پیروز خود می دادند. اما از همه اینها عجیب تر و جالب تر اینکه آنها از دانه های کاکائو به عنوان ارز استفاده می کردند. برای آنها دانه های کاکائو از طلا هم ارزشمند تر بود.
عمو شکلات چگونه راهی اروپا شد؟

در طول قرن شانزدهم فردی به نام هرنن کورتس برای ایجاد مستعمرات اسپانیا آمریکای جنوبی سفر کرد ، هنگام ورود با گالن نوشیدنی تند شکلات از او استقبال کردند. او که بسیار از این نوشیدنی تند و عجیب لذت برده بود، مقداری از آن را با خود به اسپانیا برد و آن را به یک موفقیت برای کشور تبدیل کرد.
در ابتدا که کاکائو وارد اسپانیا شد اغلب از آن به عنوان دارو استفاده می‌شد اما طعم تلخ آن باعث شد مردم سعی کنند آن را شیرین کنند و به این منظور مقداری شکر، وانیل یا عسل به آن اضافه کردند. این چنین بود که شکلات از داروی تلخ به خوراکی‌ای شیک و خوش طعم تبدیل شد.
اما در طی سالهای مختلف و در سراسر کره زمین چه اتفاقی برای این ماده خوراکی افتاد؟
◀️ در سال ۱۸۲۸ همه چی تغییر کرد. کئنراد ون هتن (Coenraad van Houten) از آمستردام مردی بود که بازی را تغییر داد و پرس کاکائو را اختراع کرد. وی توانست به وسیله پرس کاکائو چربی را از دانه های آن جدا کند و یک پودر خوب به جا بگذارد. این پودر که از آن یک نوشیدنی فوق‌العاده تولید می‌شد، بسیار خوشمزه تر از سایر نوشیدنی ها بود و پس از مدتی مردم تصمیم گرفتند تا به جای آب به آن شیر اضافه کنند تا طعم مطبوع تری و آن بدهند این شیوه از تهیه کردن شکلات بیشتر شبیه شکلات هایی است که امروزه ما از آن استفاده میکنیم.
◀️ قسمت بزرگ بعدی حماسه شکلات زمانی رخ داد که دنیل پیتر شکلات ساز سوئیسی شیرخشک را در مخلوط کاکائو، وانیل و شکر یا عسل قرارداد و برای اولین بار تکه های شکلات شیری را تولید کرد. محبوبیت شکلات از آن زمان به بعد افزایش و دیگر هرگز کاهش نیافت.
کاکائو در ابتدا به صورت کاملا اتفاقی کشف شد اما بعدها آنقدر مورد توجه خاص و عام قرار گرفت که روز به روز برای بهتر شدن آن تلاش می کنند و به نتیجه های خاص و مهم می رسند.
قطعاً این مطلب بسیار مورد توجه شما عاشق شکلات هستید قرار گرفته است پس آن را با دوستان شکلات دوستتان نیز به اشتراک بگذارید تا آنها نیز لذت ببرند.

شما می توانید از طریق آژانس تعطیلات رویایی اقدام به اخذ ویزای توریستی اسپانیا کنید و به سرزمین شکلات سفر کنید تا علاوه بر چشیدن شکلات های بی نظیر آن از تاریخ غنی و زیبای این سرزمین هم دیدن کنید. جهت کسب اطلاعات از چگونگی اخذ ویزای توریستی اسپانیا با ما تماس بگیرید.
تلفن:۲۲۲۴۳۰۴۰

جهت آشنایی هرچه بیشتر با کشور اسپانیا اینجا کلیک کنید.
جهت آشنایی با پارک لورو در اسپانیا اینجا کلیک کنید.
مطالعه مطلب عجایب ناگفته درباره اسپانیا خالی از لطف نخواهد بود. جهت مطالعه این مطلب اینجا کلیک کنید.
فستیوال های اسپانیا قطعا فستیوال های جذابین! جهت آشنایی با فستیوال های اسپانیا اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنمایی #اقدام #ویزا کاری #ویزا تجاری #کسب وکار #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #فرهنگ #زیست بوم #گردش #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #ا #گردش #معبد پانتئون #پله های اسپانیایی #سالن موسیقی #کنسرت #رومن فروم #فستیوال #ایتالیا #میلان #اتومبیل رانی #فشن #فشن مد و لباس #خرید #ونیز #مراکز خرید #مراکز خرید ونیز #هنر #ایتالیا #رنسانس #فوتوریسم #ماکیایولی #هنرمند #هنرمندان #هنردوستان #جزیره #ارزان #جزیره ارزان #اروپا #ساختمان #آپارتمان #اسپانیا #گردش #سفر به اسپانیا #شکلات #خوشمزه #شکلات اسپانیایی