شرایط دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا

اگر تا امروز صفحه تعطیلات رویایی را دنبال کرده باشید، اطلاعات زیادی را درباره ویزای تمکن مالی اسپانیا و مزایا و معایب آن دریافت کرده اید.
همانطور که قول داده بودیم امروز قصد داریم تا شرایط دریافت تمکن مالی اسپانیا را به شما عزیزان اطلاع دهیم تا مسیر مشخص را با خیال اسوده طی کنید. همچنین در ادامه به پرتکرار ترین سوال های شما پاسخ خواهیم داد. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.
شرایط کلی برای دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا
1) درآمد ماهیانه مناسب: درآمد سرپرست خانواده باید حداقل 2.500 یورو (به ازای سرپرست خانواده) و 6500 یورو به ازای هر یک از سایر افراد غیر شاغل خانواده باشد
اسپانیا
پنج دسته از درآمدها برای این روش مورد پذیرش قرار می گیرند :
1) دریافت حقوق بازنشستگی
2) کسب درآمد از اجاره املاک
3) کسب درآمد از سود سپرده های بانکی
4) درآمد حاصل از سود سهام
5) درآمدهای حاصل از کسب و کار
حداقل درآمد مورد نظر می تواند از یک یا ترکیبی از روش های فوق تامین شود. ولی در هر مورد باید مدارک رسمی و معتبر و موثق تهیه و به اداره مهاجرت ارائه شود ، کلیه ادعاهای درآمد باید مستند به مدارک رسمی و معتبر نظیر اجاره نامه، گواهی سهام و یا سایر مدارک باشند.
2)سپرده بانکی: مبلغ این سپرده باید بتواند هزینه های یکسال شما را در اسپانیا پوشش دهد که تقریبا معادل حداقل درآمد خانواده که در بند 1 اعلام شده ، باشد.
3) نداشتن سابقه کیفری در ایران و یا هر کشور دیگری که در آن اقامت داشته اید.
حق کار برای کسانی که اقامت تمکن مالی اسپانیا را دریافت کرده اند:
این نوع اقامت برای افرادی صادر می شود که به سبب تمکن مالی خوب، نیازی به اشتغال در کشور مقصد ندارند و به همین دلیل، افرادی که اقامت تمکن مالی اسپانیا را دارند مجاز به فعالیت اقتصادی در این کشور نیستند. اما امکان راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در این کشور برای دارندگان اقامت تمکن مالی اسپانیا وجود دارد.
سوالات متداول:
اقامت اسپانیا
آیا امکان دریافت اقامت دائم اسپانیا در ادامه ی ویزای تمکن مالی وجود دارد ؟
معمولا پس از پنج سال تمدید اقامت، با درخواست اقامت دائم اسپانیا مشروط به رعایت قوانین و مقررات کشور اسپانیا، با درخواست متقاضی موافقت می شود. در طی این مدت متقاضی باید حداقل 30 ماه در اسپانیا زندگی کرده باشد و در هیچ مقطعی بیش از یکسال (متوالی) بیرون از خاک اسپانیا نبوده باشد.
برای دریافت تابعیت و گذرنامه(پاسپورت) اسپانیا از چه زمانی باید اقدام کنیم ؟
معمولا پس از ده سال اقامت ، سکونت بدون وقفه( در اسپانیا )یعنی پنج سال پس از دریافت اقامت دائم، با داشتن شرایط عمومی اخذ شهروندی اسپانیا نظیر آشنایی با زبان اسپانیایی آشنایی با تاریخ و جغرافیای اسپانیا و سایر موارد ، افراد واجد شرایط دریافت پاسپورت (تابعیت اسپانیا)شناخته می شوند .
اقامت بدون وقفه یعنی متقاضی حداقل 60 ماه از مجموع 120 ماه را در اسپانیا زندگی کرده باشید و طی این مدت در هیچ برهه ای 12 ماه متوالی خارج از اسپانیا نبوده باشد. یا به عبارتی مقیم اسپانیا بوده باشد.
طبق تعاریف بین المللی، مقیم به فردی گفته می شود که حداقل 6 ماه یک روز در خاک یک کشور حضور داشته باشد، در اینصورت محل اقامت فرد، کشوری است که 6 ماه یک روز در آن محل زندگی کرده باشد.
آیا در مدت اقامت محدودیتی برای سفر به کشورهای دیگر وجود خواهد داشت ؟
دارنده کارت اقامت موقت یا دائم می تواند بسهولت در تمامی کشورهای حوزه شینگن و خارج از آن تردد و سفر داشته باشد،مشروط بر آنکه بیش از 12 ماه متوالی(یعنی یکسال پشت سر هم) خارج از اسپانیا نباشد.

هم اکنون شما از تمامی شرایط دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا مطلع هستید. اگر شرایط بالا را دارید و رویای مهاجرت را در ذهن خود می پرورانید، پیشنهاد می کنیم با ما تماس بگیرید تا اطلاعات تکمیلی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم و در مسیر اخذ اقامت این کشور اروپایی قدم به قدم همراه شما باشیم. راه ارتباط شما با ما: 02122243040

اگر برای مهاجرت به کشور های دیگر نیز فکر می کنید، پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را حتما مطالعه نمایید.(جهت مطالعه هر مطلب روی نام آن کلیک کنید)
بهترین شیوه اخذ اقامت کشور نروژ
راحتترین راه اخذ اقامت فرانسه
شرایط اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه
نکاتی که باید از تمکن مالی فرانسه بدانید
اقامت اسپانیا راحت ترین راه ورود به قاره سبز