شهرهای عجیبی که از وجود آنها خبر ندارید!

هر شهری روی زمین منحصر به فرد است، اما بعضی از نمونه ها انقدر خارق العاده هستند و مطمئنا کمتر کسی پیدا می شود که از وجود آنها خبر دار باشد هرجند که به سختی هم می توان باور کرد که آن ها واقعاً وجود دارند، ما عجیب ترین شهرها را روی سیاره پیدا کرده ایم و قصد داریم که به شما معرفی کنیم تا اگر مسافر کشور های مختلف هستید به بازدید از آنها بروید و تجربه های متفاوت از دیگران را برای خود رقم بزنید. تا انتهای این مطلب از تعطیلات رویایی همراه ما باشید .
شهر های عجیب دنیا
شهری که مردن در آن ممنوع است!!
شهر لانگیربین در اسوالبارد، یکی از شمالی ترین و البته عجیبترین نقاط دنیا است. در این شهر شما رسماً نمی توانید بمیرید زیرا در آن تنها یک قبرستان وجود دارد، اما طی 70 سال گذشته مورد استفاده قرار نگرفته است زیرا دیگر جایی برای دفن اجساد وجود ندارد! دراین منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی و همچنین آب و هوای بسیار سرد آن اجساد تجزیه نمیشوند و بسیاری از آنها همچنان سالم در قبرهای خود باقی مانده اند. به همین دلیل افرادی که در این سرزمین میمیرند، خیلی سریع و با هواپیما به کشور نروژ منتقل می شوند.

شهر سوپ!
باور آن که چنین شهری وجود داشته باشد، کمی دشوار است اما به طرز شگفت آوری واقعیت دارد!
سوپیلین، شهر سوپ، در استونی است اما دلیل نامگذاری این شهر به شهر سوپ چیست؟ زیرا خیابان‌های شهر سوپیلین نام هایی مثل سیب زمینی، نخود فرنگی، لوبیا ، طالبی و… دارند که مواد تشکیل دهنده سوپ هستند. علاوه بر نام خیابان ها، سوپیلین در نزدیکی ساحل رودخانه امایوگی (Emajõgi) قرار دارد. این ساحل معمولا هر سال پر از آب می‌شود و تبدیل به یک کاسه پر از آب و مشابه سوپ می‌شود. با وجود خطراتی که دارد، ساکنان هنوز به دلیل ارزانی، خانه‌های چوبی و باغ‌های کوچک در نزدیکی این منطقه می‌سازند و در آنها سکونت دارند.
شهر های عجیب دنیا
شهری در میانه ی دو کشور
توضیح دادن موقعیت این شهر کمی سخت است زیرا موقعیت آن بسیار عجیب و باورنکردنی ست.
شهر «بزنین آم هوهاین» یک برون بوم ( معنای برون بوم : بخشی از یک کشور که از بقیه ی آن جدا بوده و در کشور دیگری قرار دارد) متعلق به کشور آلمان است که داخل کشور سوییس واقع شده است. این شهر به لحاظ اقتصادی بخشی از سوییس است اما اداره ی آن به کشور آلمان مربوط می شود.
بزنین آم هوهاین تنها شهر آلمان است که ارز اصلی آن فرانک سوییس است. دو نوع کدپستی در این شهر وجود دارد: آلمانی و سوییسی! همچنین شماره تلفن هایی که شهروندان آن استفاده می کنند هم سوییسی و هم آلمانی هستند و تیم این شهر تنها تیم آلمانی است که اجازه دارد در مسابقات کشور سوییس شرکت می کند. سر زدن به این شهر در هنگام سفر می تواند یکی از شگفت انگیز ترین تجربه ها باشد.
شهر های عجیب دنیا
شهر شطرنج

در این شهر روسیه، پادشاه همیشه مورد تهدید واقع می شود! اما نگران نشوید حرف از بازی شطرنج است. می توانید روی صفحه شطرنج بزرگی که روی زمین در میدان این شهر نقاشی شده است، شطرنج بازی کنید یا به مجموعه Chess City بروید که در سال 1998 میزبان المپاد شطرنج بود. در حقیقت برخی از بهترین بازیکنان شطرنج جهان حداقل یک بار از از الیستا دیدن کرده اند؛ شهری که پایتخت جمهوری کالمیکیا Kalmykia است. البته الیستا تنها شهرت خود را از صفحه و مهره های شطرنج نگرفته است. الیستا تنها منطقه بودایی اروپا به شمار می رود. حتی مجموعه شطرنج الیستا یک موزه هنر بودایی را هم در خود جای داده است.

تعدادی از شگفت انگیز ترین شهر های دنیا را به شما عزیزان معرفی کردیم و امیدواریم در سفر خود با بازدید از آنها نهایت لذت را ببرید و خاطره های تکرار نشدنی برای خود رقم بزنید.
آژانس تعطیلات رویایی برگزار کننده تور های رویایی به سراسر جهان با قیمت های ویژه است. جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط، قیمت و زمان تور ها با ما تماس بگیرید.
تلفن:02122243040