زیباترین بهشت خداوند بر روی زمین

معمولا سوئیس را یا شکلات هایش میشناسند، اما در واقع سوئیس حرفهای بسیاری برای گفتن دارد و یکی از رویایی ترین مکان های روی کره زمین است که میتوان در آن آرامش را به معنای واقعی درک کرد و از هر لحظه زندگی لذت برد.
این کشور بیطرف با داشتن طبیعت بی نظیر، کوه های سربه فلک کشیده آلپ، کوهستان های سرسبز و رودخانه های زلال، چون بهشتی بر روی زمین است. همه چیز در این سرزمین فراهم شده تا بالاترین نرخ امید به زندگی متعلق به سوئیس باشد.
بله همانطور که متوجه شده اید در این مطلب از تعطیلات رویایی قصد داریم تا سوئیس زیبا را به شما عزیزان معرفی کنیم و پس از مطالعه این مطلب شما با یکی از بهشت های خداوند که البته روی زمین قرار دارد، آشنا میشوید و نهایت لذت را خواهید برد. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.
سوئیس
می گویند سوئیس در نخستین روز ماه اوت به سال 1291 میلادی بنا شده است. بنابراین اول ماه اوت روز ملی سوئیس نام گرفته است. این کشور در مرکز اروپا با آلمان، فرانسه، ایتالیا و اتریش همسایه است. کوهستان زیبای آلپ نیمه جنوبی سوئیس را می پوشاند. اما نیمه شمالی این کشور هموار و گرم است. از این رو بیشتر مردمان سوئیس در شمال این کشور زندگی می کنند. رودخانه های بسیاری از کوهستان آلپ سرچشمه میگیرند و به سوی شمال جاری می شوند. راین، تیسینو (TICINO)، این ( INN) و رن (RHONE) از این جمله اند. رودخانه رن از یک سو وارد دریاچه ژنو می شود و از سوی دیگر بیرون می رود و در ادامه مسیر خاک فرانسه را سیراب می کند. رود راین را می توان نماد اروپا دانست. این رود در مسیر خود به سوی دریای شمال، زندگی و شادی را به چندین شهر هدیه می کند.
طبیعت سوئیس چیزی از بهشت برین کم ندارد! کوهستان آلپ با قله های پوشیده از برف، رودهای پر آب و خروشان در دامنه ها، نسیم گرما بخش (FOHN) که از جلگه شمال به سوی کوهستان می وزد و هزاران دریاچه ی کوچک و بزرگ چشم اندازهای بی نظیری را رقم زده اند. کوهپیمایی و اسکی در آلپ پر رونق است. قایقرانی در رودخانه ها بخشی از زندگی مردم به شمار می رود.
مرغزارهای پر از گل و گیاه گردشگران رااغوا می کند. این طبیعت سحرانگیز چنان در روح و روان مردم اثر گذاشته است که سوئیس کشور صلح و آرامش نام گرفته است. قرن ها است که مردم سوئیس وارد جنگ و خونریزی نشده اند. هنری دونانت در 1836 صلیب سرخ را بنا نهاد تا منادی همزیستی و مهربانی باشد.
افزون بر این ها، سوئیس به مدت نیم قرن، هر ساله به عنوان ثروتمندترین کشور دنیا دست می یافت.
معرفی سوئیس
اما نکات جالبی که باید درباره سوئیس بدانید:
1) 96 درصد زباله ها در سوئیس بازیافت می شود. دولت برای حمل زباله های تفکیک شده هزینه ای دریافت نمی کند.در حالی که حمل زباله عادی هزینه دارد. بنابراین مردم تشویق می شوند که در کار بازیافت همکاری کنند.
2) مدتها است که توکید دی اکسید کربن در سوئیس به صفر رسیده است.در این کشور انرژی آب به همراه انرژی هسته ای در اولویت است.
3) کشور کوچک سوئیس بیش از 5000 کیلومتر راه آهن دارد که متراکم ترین سامانه ریلی در اروپا است.
4) سوئیس از سال 1815 از جنگ و خونریزی به دور بوده است.

یکی از جذابترین کشور های اروپایی را به شما عزیزان معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه این مطلب نهایت لذت را برده باشین.
آژانس تعطیلات رویایی برگزار کننده تور های رویایی در سراسر اروپا است. از جمله تور هایی که آفر ویژه دارند، می توان به تور های جذاب سوئیس اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور های جذاب ما از طریق شماره تماس 22243040 با ما در ارتباط باشید.