هنر تانبو در ژاپن


هنر تانبو شیوه و هنری ژاپنی است که به وسیله انواع گیاه برنج و با توجه به رنگ‌های گوناگون آن ایجاد می‌گردد. این هنر که نوعی آفرینش طرح و نقش‌های بسیار بزرگ است، در شالیزار‌ها انجام می‌شود. در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را با این هنر زیبا بیشتر آشنا بکنیم.

در سال ۱۹۹۳ مردم ایناکاداته به دنبال راهی برای کسب درآمد و احیای روستای خود بودند. به ایده‌ی یک معلم ژاپنی به نام کوییچی‌هانادا با توجه به تاریخ دیرینه این سرزمین در زمینه کشت برنج(حدود ۲۰۰۰ سال)، طرحی برای جذب گردشگران و ترویج گردشگری ارائه کرد. طی این طرح روستاییان در پشت ساختمان مرکزی روستا یک شالیزار درست کرده و در آن شروع به کاشت برنج کردند اما کمی متفاوت‌تر از همیشه و همه‌ جا. روستاییان با استفاده از چهار نوع برنج مختلف و البته با رنگ‌های متفاوت نقاشی‌های بزرگ و زیبایی را در این شالیزار‌ها ایجاد کردند و برای اینکه تمام این نگاره‌های زیبا از بالا به راحتی دیده شوند، برجی به ارتفاع بیست و دو متر در کنار ساختمان شهرداری ساختند و موفق شدند که تعداد بیشماری از گردشگران را به خود جلب کنند. در حال حاضر سالیانه بیش از ۲۰۰ هزار توریست برای دیدن نقاشی‌های غول پیکر جالب زیبا و برنجی به این منطقه سفر می‌کنند.پس از ایناکاداته، روستا‌های دیگری مانند یونزاوا نیز به این هنر روی آوردند و نگاره‌های خود را در این شالیزار‌ها ترسیم کردند.
هر سال در ماه آوریل روستاییان گردهم می‌آیند تا تا تصمیم بگیرند چه نقاشی‌هایی را بکشند و یا درواقع برنج‌ها را با چه الگویی بکارند. بعد از آن نقش‌های برگزیده را روی کامپیوتر اجرا می‌کنند تا به طور دقیق مشخص شود که در هر قسمت چه نوع برنجی باید کاشته شود. معمولا برای هریک از این طرح‌ها حدود ۷۰۰ نفر گرد هم می‌آیند تا با همکاری یکدیگر این نقش‌های زیبا را پدید بیاورند. بهترین فصل برای تماشای این هنر جذاب و دیدنی ژاپنی ها، ماه سپتامبر است.
یکی از زیباترین هنر های دنیا رو به شما معرفی کردیم و امیدواریم با مراجعه به این مناطق سفر خاطره انگیزی داشته باشید.
آژانس مسافرتی تعطیلات رویایی ارائه دهنده انواع خدمات جهت اخذ ویزای توریستی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
تلفن:22243040

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنمایی #اقدام #ویزا کاری #ویزا تجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #غذا ی محلی #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #اقدام #اقامت #کار #خانواده #سوئد #تاریخ #تاریخ سوئد #وایکینگ ها #کار #ویزای کاری #کار در سوئد #تحصیل در سوئد #دانشگاه سوئد #دانشگاه‌های سوئد #دانشگاه لوند #دانشگاه گوتنبرگ #دانشگاه KTH #دانشگاه اوپسالا #کانادا #آلمان #دانمارک #سوئد #بهترین کشور ها برای تحصیل #ارزانترین کشور ها برای تحصیل #مهاجرت #اقامت تحصیلی #کانادا #تحصیل در کانادا #دانشجو #شهر هایدانشجویی #ارزان ترین شهر های کانادا برای تحصیل #سوئد #اقامت در سوئد #تحصیل در سوئد #مهاجرت به سوئد #دانشگاه #ارزان #المان #دانشگاه #ویزا #ارزان ترین شهر ها #دبی #مراکز خرید دبی #ویزا توریستی دبی #سفر به دبی #پارک ابی #پارک ابی اتلانتیس #سرسره #کوسه #هیجان #شهربازی #فستیوال #دبی #اسب دوانی #فستیوال غذا #فستیوال روز ملی #نمایشگاه جیتکس #عجیب #واقعی #عجیب اما واقعی #جمعیت #برج #برج العرب #جزیره پالم جمیرا #سفر #باغ گیاه شناسی تاشکند #ازبکستان #گردش #باغ #گل #گیاه #گل و گیاه #مسابقه #جادوگر خیابان وال استریت #جادوگر #پول #خسیس #ثروت #ازبکستان #ارامگاه #سمرقند #بخارا #جالب #دیدنی #زیبا #گردش در تهران #روستای وردیج و واریش #تپه ارواح سنگی #تاریخ #کارگر #روز کارگر #روز کارگر مبارک #تاریخچه روز کارگر #هنر #ژاپن #شالیزار #