تاریخچه ایتالیا


لو استیول(Lo Stivale) به زبان ایتالیایی معنای چکمه می‌دهد و این نام دیگر ایتالیا است. کشوری که به شکل یک چکمه در دریای مدیترانه فرو رفته است. کوه‌های آلپ مانند دژی مستحکم در شمال ایتالیا کشیده شده‌اند و دریای مدیترانه از همه سو جنوب ایتالیا را در بر گرفته است.
ایتالیا سرزمین بزرگانی چون لئونارد داوینچی، گالیله، میشل آنژ و ماکیاولی است. بزرگترین دریانوردان تاریخ نیز از ایتالیا برخاسته‌اند. مردانی مانند کریستوف کلمب و امریکو وسپوچی. در ادامه این مطلب به تاریخ بلند و پرفراز و نشیب این سرزمین می‌پردازیم.
از میان تمام ساکنان اولیه ایتالیا، گسترده ترین میراث توسط اتروسک‌ها به جا مانده است. اما هیچ کس نمی‌داند که آن‌ها دقیقا از کجا به ایتالیا سفر کرده‌اند و کتیبه‌هایی که از خود به جای گذاشته‌اند، هیچ کمکی به شناسایی بهتر و بیشتر آن‌ها نمی‌کند. دانشمندان هیچ‌گاه نتوانستند زبان اتروسک را کاملا رمز‌گشایی کنند و اصوا این قوم یکی از راز آلود‌ترین اقوام تاریخ ایتالیا بوده‌اند. اتروسک‌ها ۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیح به این سرزمین سفر کردند و در سرزمین‌هایی به نام توسکانی مستقر شده و این منطقه را تحت فرمان خود درآوردند. اتروکس‌ها به رم رحم نکردند و حدود ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح این سرزمین توسط اتروس‌ک‌ها فتح شد. اتروسک‌ها تا زمان شورش مردم رم سلطنت کردند . رومیان و متحدان‌ آن‌ها با غلبه بر زبان و آیین اتروسک‌ها آن‌ها را شکست دادند اما با این حال بسیاری از آداب و رسوم حاکمان سابق در این سرزمین باقی ماند. پس از تاسیس مجدد امپراطوری رم در حدود ۵۱۰ سال قبل از میلاد، رومیان با فتح جوامع همسایه در ارتفاعات و ایجاد اتحاد با سایر لاتین‌ها در مناطق پست، به افزایش قدرت خود ادامه دادند. از ویژگی‌های امپراطوری سختگیرانه رم می‌توان به اعتقاد به خدایان، ضرورت یادگیری تاریخ گذشته این سرزمین، استحکام خانواده و… اشاره کرد که یکی از رموز موفقیت‌ آن‌ها همین سختگیری‌ها بود.
امپراتور‌ها رم را به اوج تازه‌ای رساندند اما در این زمان هم عواملی بودند که از پیشرفت جلوگیری کنند. طی قرن‌ها به دلیل فساد‌هایی که در این سرزمین رخ داد، رم شاهد یک فروپاشی مداوم در آرمان‌ها و سنت‌هایی بود که امپراتوری بر اساس آن‌ها بنا شده بود. ارتش به ستون پنجم مزدوران بی‌قاعده تبدیل شده بود و برای هر امپراتور دشمن‌های متعددی سر بر می‌آوردند. به همین دلیل بود که در رم باستان طی ۷۳ سال، ۲۳ امپراتور حکومت کردند و رم دوران سختی را پشت سر گذاشت. اما در همین دوران سخت، رم نقاط روشنی‌ هم داشت که می‌توانیم از جمله آن‌ها به شکوفایی معماری اشاره کنیم.
در دوران این امپراتوری‌ها بود که رم در معماری شکوفا شد و البته مرز‌های وسیع‌تری را به خود اختصاص داد. یکی از پیشرفت رمیان در این دوران در معماری،استحکام سازه بود و بیشتر این پیشرفت هم به دلیل کشف نوعی از بتن بود که هرگز و در هیچ جای دنیا دیده نشده بود. بسیاری از بنا‌های تاریخی نیز که امروزه در ایتالیا دیده می‌شود، با همسن بتن بنا شده‌اند و به همین دلیل است که پس از قرن‌ها همچنان پا برجا هستند.

از دیگر رویداد‌های مهم تاریخ ایتالیا جنگ جهانی اول و دوم است.
در جنگ جهانی اول ایتالیا علی‌رغم عضویت در اتحاد سه گانه با آلمان، اتریش و مجارستان با فرانسه و انگلیس به آنانت پیوست و به عنوان یکی از اصلی‌ترین قدرت‌های متحد در پیروزی این جنگ سهم اساسی داشت. ایتالیا با اینکه از این مبارزه سخت و طولانی پیروز بیرون آمده بود اما از دیدگاه اقتصادی زیر بار فشار‌های وارده، چنان دچار آشفتگی‌هایی گردیده بود که دولت‌های وقت آن زمان توان هدایت آن را به سوی دست آورد‌های مثبت نداشتند. در همین اوضاع نابسامان ایتالیا مجددا درگیر جنگ جهانی دوم شد و وضع را بیش از پیش برای آن‌ها بدتر کرد. به دنبال این ناتوانی ها و بعد از جنگ جهانی دوم در دوم ژوئیه سال ۱۹۴۶ جمهوری ایتالیا متولد شد و این تاریخ تبدیل به یک جشن ملی شد. ایتالیا بعد از جنگ، تلاش زیادی برای نزدیکی به کشور‌های غرب اروپا انجام داد و در این داستا به اتحاد آتلانتیک که سازمانی نظامی دفاعی است و اکثر کشور‌های اروپای غربی عض و آن هستند، ملحق شد.
بخشی از تاریخ عجیب و پرفرازو نشیب ایتالیا را برای شما تعریف کردیم و امیدواریم از مطالعه آن لذت برده باشد.
آیا می‌دانید که مرز‌های ایتالیا از اواسط ماه می( اردیبهشت و خرداد) مجددا به روی گردشگران باز خواهد شد؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
تلفن:۲۲۲۴۳۰۴۰
جهت مطالعه تاریخچه کشور برزیل اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه تاریخچه کشور کانادا اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه تاریخچه کشور سوئد اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه تاریخچه جزایر مرجانی مالدیو اینجا کلیک کنید.
جهت مطالعه تاریخچه کنیا اینجا کلیک کنید.

#آژانس تعطیلات رویایی #تعطیلات رویایی #گردشگری #سفر #مسافرت #ویزا #پاسپورت #شنگن #اروپا #تور اروپا #وام گردشگری #کیش #آفر #تور #هواپیما #قطار #اتوبوس #بلیط #تور خارجی #طبیعت گردی #باران #زیبا #ویزا آنلاین #ایران #ایرانگردی #روادید #توریسم #اقامت #ویزا تحصیلی #تحصیل #دانشگاه #تحصیلی #زبان #زبان انگلیسی #راهنمایی #اقدام #ویزا کاری #ویزا تجاری #کسب وکار #سرمایه #شرکت #گردشگری #زیبایی #دیدنی #تور #راهنما #مسافرت #مردم بومی #مراسم #آیین #سفر رفتن #طبیعت #غذا #فرهنگ #زیست بوم #گردش #سوغاتی #صنایع دستی #سنگ قیمتی #غذا #غذا ی محلی #خوشمزه #آسیا #تور اسیا #امنیت #مهاجرت #خوشمزه #بی‌نظیر #اقتصاد #مردم #موقعیت #نروژ #اقدام #اقامت #کار #خانواده #تور # کیش # تفریح #تاریخ #خوشگذرانی #میکامال #تفریح #تجارت #تجاری #تله کابین #اکواریوم #تونل باد #بازدید #گردش #تهران #عمارت قزاقخانه #قاجار #ناصرالدین شاه قاجار #مظفرالدین شاه قاجار #تاریخ #ایتالیا #گردش #تاریخچه ایتالیا