قدیمی ترین فانوس دریایی را بشناسید!

در شمال غربی اسپانیا و در فاصله‌ی 2 کیلومتری از مرکز شهر لاکرونیا، فانوس دریایی باستانی و کهنی قرار دارد که قدمتش به قرن دوم میلادی برمی‌گردد و به شکل عجیبی، همچنان استوار و پابرجاست. باستان‌شناسان تاریخ ساخت این برج را در اواخر قرن اول تا اوایل قرن دوم میلادی تخمین زده‌اند. وظیفه‌ی این فانوس دریایی تسهیل ناوبری در امتداد خط ساحلی ناهموار گالیسیا بوده است و در منطقه‌ی استراتژیکی واقع شده که دریای مدیترانه را به شمال غربی اروپا متصل می‌کرده است.

این برج بر فراز یک صخره‌ی 57 متری ساخته شده و 55 متر طول دارد. از این 55 متر، 34 متر مربوط به قرن دوم میلادی و سنگ‌تراشی‌های رومیان باستان و 21 متر آن متعلق به قرن نوزدهم میلادی و بازسازی برج است. در این بازسازی، برج با دو فرم هشت ضلعی تقویت شده تا مانع از ریزش و یا تضعیف ساختمان بنا شود.

تعطیلات رویایی

ساختمان اصلی برج دارای پله‌های مارپیچی است که از پایین تا بالای برج کشیده شده‌اند. ساختمان این برج یا فانوس دریایی، از بدو ساخت تا به امروز در حال کار است و همچنان از آن استفاده می‌شود! جالب است بدانید که این فانوس دریایی، قدیمی‌ترین فانوس دریایی جهان است!

فانوس دریایی چیست؟

به نظر شما چطور ممکن است که ساختمانی با این قدمت، نه تنها سالم مانده باشد، بلکه همچنان کارآیی داشته باشد؟ به نظرتان چرا این اتفاق در مورد بناهای کهن سرزمین ما نمی‌افتد؟ آیا صرفا انتقاد را باید به مدیران وارد کنیم یا اینکه خود ما هم در حفظ و نگه‌داری این بناها موثریم؟ شما چه فکر می‌کنید؟

 

ایا میدانستید که تعطیلات رویایی برگزار کننده رویایی ترین تور ها به اسپانیا است؟ خبر ویژه برای همراهان همیشه آن که به مناسبت نوزدهمین سالگرد تاسیس تعطیلات رویایی قصد داریم تا تور اسپانیا را با قیمت استثنایی 395 یورو به مدت و با ظرفیت محدود در اختیار شما عزیزان قرار دهیم برای رزرو این تور همین حالا و از طریق سایت اقدام کنید.

جهت خرید این تور استثنایی اینجاکلیک کنید.