جزیره ای که کوچکترین استادیوم را دارد!

ایا از جزیره های کوچک در سراسر جهان چیزی شنیده اید؟ ایا میدانید که برخی از آنها با وجود مساحت کم، بیشترین تفریحات هیجان انگیز را برای گردشگران خود تهیه دیده اند؟ یکی از زیباترین و البته عجیب ترین این جزایر را چندی پیش در همین صفحه به شما معرفی کردیم(اگر مطلب “جزیره ای که تصور نمیکینید مسکونی باشد” را هنوز نخوانده اید، پیشنهاد می کنیم حتما به مطالعه آن بپردازید و به عجیب بودن آن پی ببرید.)
اما امروز و در ادامه این مطلب از تعطیلات رویایی قصد داریم تا یکی از زیبا ترین جزیره های کوچک دنیا را به شما عزیزان معرفی کنیم که حتی دارای یک زمین فوتبال است. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.
استادیوم
هنینگسوار، نام روستای ماهیگیری کوچکی در شهرستان «سرزمین شمالی» (نوردلند) کشور نروژ است. این روستای زیبا بر روی چند جزیره کوچک که در آب‌های جنوبی جزیره بزرگ آستواگویا در مجمع‌الجزایر لوفوتن قرار دارد تشکیل شده است.
روستای هنینگسوار با وسعت 30000 متر مربع تنها ۵۱۰ نفر جمعیت دارد . اما با وجود وسعت کم، به سبب معماری سنتی روستا و رواج ماهیگیری هم به شیوه صنعتی و هم به شیوه سنتی، توانسته است گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا جذب کند.
استادیوم

پیاده‌روی و کوه‌نوردی در هوای پاک و تازه و همچنین غواصی در آب های شفاف و زلال از جمله فعالیت‌های گردشگری محبوب این روستا است.
اما یکی از جذابیت‌های این روستا که تا به امروز بیشترین توجه را به خود جلب کرده است، زمین فوتبالی با گنجایش ۵۰۰ نفر است. همانطور که گفته شد، پس از رونق عکاسی هلی‌شات حرفه‌ای و آماتوری در دهه دوم قرن ۲۱ و انتشار عکس‌های هوایی در شبکه‌های اجتماعی توانست توجه جامعه جهانی را جذب کند.
استادیوم «هنینگسوار ایدرتتسلاگ» در دهکده‌ی ماهیگیری کوچکی به نام هنینگسوار نروژ و روی دو جزیره‌ی کوچک واقع شده و به سختی می‌توان نام آن را استادیوم گذاشت؛ این زمین فوتبال بیشتر به یک باشگاه ورزشی فوتبال شباهت دارد تا استادیوم. زیرا این استادیوم هیچ صندلی نداشته و تنها چند متر آسفالت دور تا دور زمین آن ریخته شده و البته برای بازی فوتبال تازه کار‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما دلیل شهرت زیاد آن فقط یک مورد است. این استادیوم کوچک در یک جزیره کوچک قرار گرفته است.
استادیوم
این استادیوم در واقع روی یک جزیره‌ی کوچک صخره‌ای واقع و با دید‌های خارق العاده‌ای احاطه شده است که از آن جمله می‌توان به کوه‌ها و قله‌های ناهموار دراماتیک، دریا و خلیج‌های زیبا اشاره نمود. زمین فوتبال با درست کردن بستری سنگی در جنوبی‌ترین بخش جزیره‌ی Hellandsøya ایجاد شده است که همین موضوع باعث شده تا چشم انداز این قسمت بسیار خشن و نا ملایم باشد. نکته‌ی عجیب و جالب آن است که این چشم انداز با تعداد زیادی قفسه‌های خشک کردن ماهی کاد cod آراسته شده است! در محیط خارجی این زمین مسیری آسفالته واقع شده که هم به عنوان جایگاه تماشاچی‌ها و هم به عنوان پارکینگ ماشین به کار می‌رود.
از آنجا که روستای هنینگسوار حدود ۲۰۰ نفر جمعیت دارد، ظرفیت کم این استادیوم کافی به نظر می‌رسد و تا به حال تمام ظرفیت این استادیوم به تعداد 500 نفر تکمیل نشده است .
این استادیوم دارای چمن مصنوعی بوده و عمدتا توسط اعضای باشگاه آماتور‌های Henningsvær IL برای تمرین دادن به کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این استادیوم برای بازی‌های عصر نیز استفاده می‌شود و به همین دلیل مجهز به نورافکن های حرفه ای است.

استادیوم
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-05-01 05:13:40Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

از جمله جذابیت های دیگر این ورزشگاه صندلی های آن است. صندلی‌های این زمین فوتبال همان صخره‌ها و سنگ‌های جزیره هستند.
این زمین فوتبال مخصوص فوتبالیست‌های آماتور و غیر حرفه‌ای بوده و با مناظر شگفت انگیز احاطه شده است؛ کوه‌های بلند، قله‌های برف گرفته و خلیج‌های کوچک آبی و گستره‌ی وسیع دریا است به طوریکه از این زمین فوتبال به عنوان رویایی‌ترین زمین‌های فوتبال جهان نام می‌برند.

یکی از جذابرین استادیوم های جهان را به شما معرفی کردیم و امیدواریم که از مطالعه این مطلب نهایت لذت را برده باشید.
تیم تعطیلات رویایی برگزار کننده تور های جذاب نوروزی با قیمت های بسیار ویژه است. اگر هنوز برای سفر های نوروزی خود تصمیم نگرفته اید و یا برای آنها برنامه ریزی نکرده اید، همین الان با ما تماس بگیرید تا بهترین برنامه های سفر را در اختیار شما قرار دهیم و بهترین تور ها را به شما عزیزان معرفی کنیم.
تلفن:02122243040
اگر به مطالعه مطالب هیجان انگیز و عجیب گردشگری علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را حتما مطالعه نمایید.(جهت مطالعه هر مطلب روی نام آن کلیک نمایید.)
بزرگترین رستوران زیر دریایی جهان در نروژ
سفر با لوکس ترین قطار های جهان
مکانهایی که بازدید از آنها جرئت میخواهد!
عجیبترین مکان های آلمان که آنها را ندیده اید!
هیجان انگیز ترین سرزمین اروپای شرقی
شهر های عجیبی که از وجود آنها خبر نداریم!
جزیره ای که تصور نمی کنید مسکونی باشد.
اتاقی که تحمل آن بیش از 45 دقیقه عذاب آور است!