سفر در زمان امکان پذیر شده است!

تقریبا از زمانی که بشر توانست تاریخِ خود را به صورت مکتوب درآورد، داد و ستد کند و زندگی مدرن داشته باشد، به فکر سفر در زمان افتاد تا بتواند گذشته را به نفع خود تغییر دهد، اما چرا نمونه‌ای واضح و واقعی از سفر در زمان نمی‌بینیم؟

فیزیک دانان می‌گویند پارادوکس‌های زمانی، اجازه نمی‌دهد نظریه‌های سفر در زمان را اثبات کنیم و سفر در زمان چه به گذشته و چه آینده، فعلا فقط فرضیاتی گاهی فانتزی و در مواردی پیچیده و علمی هستند. در این میان هستند کسانی که گزارش‌های مختلفی از سفرهایشان به گذشته یا آینده منتشر کرده‌اند.

 

سفر در زمان

بررسی احتمال سفر در زمان از لحاظ علمی
«استفان هاوکینگ» فیزیک دان مشهور، خیلی تلاش کرد بحث درباره مسافران زمان را یک‌بار و برای همیشه حل کند. همچنین وجود تناقضات فضا-زمانی منجر به ارائه حدسی از سوی او شد که اصطلاحاً «حدسِ حفاظت از تاریخ» نامیده می‌شود به این معنی که، چون ما تاریخ مکتوب داریم، اگر کسی بتواند در زمان سفر کند، آن‌وقت تاریخ به شکلی که ما می‌شناسیم دیگر وجود نخواهد داشت.

اما هم اکنون از نظر فناوری، توانایی ما انسان‌ها در حدی نیست که بتوانیم در زمان سفر کنیم. البته «هاوکینگ» نظریات و آزمایش‌های زیادی در زمینه کرم‌چاله‌ها ارائه داده است. از زبان هاوکینگ در مستندی می‌شنویم: «من آزمایشی را طراحی کردم که بتواند امکان سفر انسان در زمان را از طریق کرم‌چاله‌ها نشان دهد. من یک مهمانی ترتیب دادم؛ مراسم خوش آمدگویی برای مسافران زمان آینده. تا پیش از شروع مهمانی به هیچ فردی چیزی نگفتم.

تعطیلات رویایی

دعوت‌نامه‌ای شامل مختصات دقیق زمان و مکان مهمانی آماده کردم و امیدوار بودم نسخه‌هایی از آن تا هزاران سال باقی بماند. شاید روزی کسی که در آینده زندگی می‌کند به این اطلاعات دست یابد و با استفاده از یک ماشین زمانِ کرم‌چاله‌ای به مهمانی من بازگردد و ثابت کند که روزی سفر در زمان امکان‌پذیر است.» (برگرفته از مستند «درونِ کرم‌چاله» Through the Wormhole).

ناپدید شدن بعد از کسب سود ۳۵۰ میلیون دلاری در ۱۴ روز!
فکرش را بکنید امکانی وجود داشت که برایتان معلوم شود در کدام سهام سرمایه‌تان را بند کنید تا سود بزرگی نصیب‌تان شود. جوری که هیچ ضرری در کار نباشد و نمودار حساب‌تان با سیری صعودی بالا برود. رویایی است نه؟ اما جالب است بدانید در واقعیت چنین اتفاقی رخ داده، اما چگونگی آن برای همیشه در حد یک معما باقی مانده است.

تعطیلات رویایی

طی خبری معلوم شد یک معامله‌گر موفق در بورس سهام وال استریت به نام «اندرو کارلسون»، طی ۱۴ روز تنها با ۸۰۰ دلار سرمایه‌گذاری، ۳۵۰ میلیون دلار سود کرده است! خب چنین چیزی را نمی‌شود گذاشت روی حساب خوش شانسی یا مهارت آقای کارلسون در بورس.

FBI معتقد بود این شخص در خرید و فروش سهام، به اطلاعات محرمانه دسترسی دارد و او را در ۲۸ ژانویه سال ۲۰۰۳ دستگیر کرد. او خودش را ۴۴ ساله و متعلق به سال ۲۰۵۰ معرفی می‌کند که به زمان ما بازگردانده شده است. همچنین نتیجه همه ۱۲۶ معامله پرخطرش را از قبل می‌دانسته و برنامه‌ریزی کرده است.

 

او ادعا کرد در قبال آزادی حاضر است محل پنهان شدن اسامه بن لادن را فاش و دانش درمان بیماری ایدز را هم منتقل کند. خب طبیعتاً پلیس که او را جدی نگرفت. منبع کمیسیون ارز و اوراق بهادار آمریکا هم داستان او را باور نکرد؛ اما بخش ترسناک ماجرا این‌جاست که پلیس در ادامه تحقیق و بررسی‌هایش، در کمال تعجب هیچ اطلاعاتی از تاریخ تولد، محل تولد و خانواده اندرو پیدا نکرد.

سفر در زمان

در همین زمان، فرد ناشناسی برای آزادی او یک میلیون دلار وثیقه گرو گذاشت و اندرو با کلی راز، برای همیشه ناپدید شد؛ بدون این که در دادگاهش حاضر شود. «اندرو کارلسون» برای همیشه در فهرست سیاه FBI باقی ماند بدون این که بدانیم او واقعاً مسافر زمان بود یا یک شیاد بسیار باهوش.

تلاش برای اثبات حرف‌های خود به کمک دستگاه دروغ‌سنج!
جالب است بدانید «نُواح» (مشابه اسم یکی از شخصیت‌های سریال معروف و مرموز «دارک» که او هم مسافر زمان است)، احتمالاً محبوب‌ترین قهرمان سفر در زمانِ یوتیوب است. در این ویدئو سر و کارش با دستگاه دروغ‌سنجی است که صحت گفته‌هایش را تایید می‌کند و ویدئویی ۱۶ دقیقه‌ای در دست دارد از یک بیابان خشک و قحطی زده.

او مدعی است این بیابان همان لاس‌وگاس آمریکا در آینده است و معتقد است این خشکسالی به دلیل گرمای بیش از حد زمین رخ داده. در این ویدئو دستگاه دروغ‌سنج به او متصل شده و در حال پاسخ دادن به سوالات کاربران و گوینده است. اما نه دستگاه دروغ سنج در ویدئو به طور کامل مشخص است و نه چهره نواح که به صورت محو درآمده و نه صدای او که با افکت‌های صوتی تغییر کرده است.

بخشی از پیش‌گویی‌های این شخص، این بوده که در سال ۲۰۳۰ انسان‌های بسیاری به فضا سفر کرده‌اند، ماشین‌ها همگی الکتریکی شده اند و هوش مصنوعی بر جهان سلطه دارد. او همواره می‌گفت مدارک محکمی دارم، اما به دلیل وجود پارادوکس و دوگانگی آن‌ها را مطرح نخواهم کرد چراکه مردم حرف من را باور نمی‌کنند. هم اکنون او هم ناپدید شده و خبری از او در رسانه‌ها منتشر نمی‌شود.

سفر در زمان

لو دادن تصاویری از ماشین زمان!
«جان تایتر» کسی که خیلی‌ها او را شیاد اینترنتی بیش نمی‌دانند، در میان مدعیان سفر در زمان، چهره شناخته شده‌ای دارد. حدود ۱۰ سال پیش، او شروع به معرفی خودش به عنوان مسافر زمان در وبسایت‌های اینترنتی کرد و گفت که از سال ۲۰۳۶ به سال ۱۹۷۵ سفر کرده، اما در این بین از سال ۲۰۰۰ سر در آورده و در همین سال پیامش را منتشر کرده است.

تایتر گفت در سال ۲۰۳۶ عضوی از ارتش بوده و ماموریت داشته جان بشر را نجات بدهد به همین دلیل به سال ۱۹۷۵ سفر کرده تا یک سیستم کامپیوتر حاوی قطعه IBM۵۱۰۰ را با خودش ببرد و یک ماشین الکتریکی را بازیابی کند و بعد هم ادعا کرد در سال ۲۰۰۱ گیر افتاده است.

او دلیل اصلی این توقف را نجات آمریکا در سال ۲۰۰۴ از جنگ داخلی که باعث کشته شدن میلیون‌ها انسان می‌شود، اعلام کرد. تایتر برای اثبات ادعایش تصویری از ماشین زمانی را که اختراع کرده با دفترچه راهنما و نمودار‌ها و طرح‌های آن در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری کرد.

سرانجام تایتر، در ۲۴ مارس ۲۰۰۱، برای همیشه ناپدید شد. بررسی و تحقیق درخصوص این‌که او دقیقا که بود و هدف اصلی‌اش چه بود، هنوز و بعد از این همه سال ادامه دارد.

شما میتوانید داستان این افراد را باور کنید؟ ایا داستانشان حقیقت دارد یا انها تنها انسانهای زیرکی هستند که توانسته اند بشر را گول بزنند و محسور داستان های خود کنند؟

یکی از عجیب ترین مطالب سفری را با شما عزیزان به اشتراک گذاشتیم و امیدواریم که از مطالعه آن ها لذت برده باشید. ایا میدانستید که تعطیلات رویایی برگزار کننده تورهای جذاب و رویایی به سراسر اروپا است؟ جهت اشنایی با این تور ها روی لینک های زیر کلیک کنید.

تور اسپانیا(مادرید- بارسلون)

تور پرتغال-اسپانیا(لیسبون-مادرید)

تور رویایی ایتالیا(رم-فلورانس- ونیز)

همچنین تور های افریقایی تعطیلات رویایی هم بینظیر خواهند بود.

تور افریقای جنوبی

اگر به مطالعه مطالب عجیب گردشگری علاقه دارید حتما مطالب جذاب زیر را مطالعه کنید.

عجیبترین سازه های جهان

عجایب ناشناخته درباره مجسمه ابوالهول

اقامت های ترسناک در ترسناک ترین هتل ها

درباره جیمز وب چه میدایند؟

نام های عجیبی مناطق مختلف کانادا